به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

طراحی و اجرای پروژه بویلر کمکی نیروگاه خرم‌آباد در گروه مپنا نخستین بار با استفاده از سامانه MRT

طراحی و اجرای پروژه بویلر کمکی نیروگاه خرم‌آباد در گروه مپنا نخستین بار با استفاده از سامانه MRT؛ برای اولین بار سیستم کنترل بویلرهای کمکی نیروگاه با استفاده از سامانه MRT توسط واحد کنترل صنعتی شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا طراحی و پیاده‌سازی شد.

تجارب واحد پالایشگاهی واحد کنترل صنعتی شرکت مکو در طراحی سامانه‌های کنترل BMS و BCS پروژه‌های بویلر ۱۵۰ تن پتروشیمی رازی، بویلرهای ۷۵ تن NGL و طراحی سیستم کنترل BMS بویلر یوتیلیتی ۲۰۰ تن پالایشگاه اصفهان، باعث شد تا طراحی و پیاده‌سازی سخت‌افزار و نرم‌افزار سامانه‌های کنترل بویلرهای کمکی اضافه شده به محصولات گروه مپنا نیز به این واحد واگذار شود.

در طراحی بویلرهای کمکی، برای اولین بار از سیستم کنترل MRT که از محصولات شرکت مکو می باشد استفاده شده است.

لازم به ذکر است راه‌اندازی اولیه بویلرهای نیروگاه به بخار کمکی نیاز دارد که این بخار توسط بویلرهای کمکی تامین می‌شود. همچنین از این بویلرها، جهت تامین مصارف سایر بخش‌ها مانند بخار سامانه HVAC و تصفیه‌خانه نیز استفاده می‌گردد. در برخی از نیروگاه‌ها که عمدتا در مناطق سردسیر هستند به منظور گرمایش مخازن سوخت نیز از بخار بولرهای کمکی استفاده می‌شود.

با اضافه شدن بویلرهای کمکی نیروگاه‌ها، سبد محصولات بخش پالایشگاهی واحد کنترل صنعتی شرکت مکو که شامل پکیج بویلرهای پتروشیمی، پالایشگاه و سایر صنایع می‌باشد، تکمیل‌تر گردید.

اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟