به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

نشست رئیس محیط زیست شهرستان فردیس و نمایندگان محیط زیست شرکت‌های گروه مپنا در شرکت مکو

نشست رئیس محیط زیست شهرستان فردیس و نمایندگان محیط زیست شرکت‌های گروه مپنا در شرکت مکو؛
جلسه هم‌اندیشی و تشریک مساعی موضوعات محیط زیست و گرامی‌داشت روز هوای پاک با حضور رئیس و کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فردیس و نمایندگان محیط زیست شرکت‌های گروه مپنا و مجموعه تعمیرات نیروگاهی در شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) برگزار شد.

نشست رئیس محیط زیست شهرستان فردیس و نمایندگان محیط زیست شرکت‌های گروه مپنا در شرکت مکو

در ابتدای جلسه مهندس حاتمی، مدیر تضمین کیفیت و HSE شرکت مکو؛ استراتژی‌های کلان و وظیفه‌ای مسئولیت‌های اجتماعی در حوزه محیط زیست را تشریح کرد. در این رابطه ساختارهای وظیفه‌ای (ساختار سازمانی) و فرا وظیفه‌ای پیاده‌سازی شده در مکو (ساختار کمیته‌ای به جهت تشریح فرآیند تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری) جهت تحقق اهداف و پیشبرد برنامه‌ها و پروژه‌های حوزه محیط زیست، ارائه شد.

در همین راستا، ایشان ظرفیت‌های فناورانه موجود در کسب و کارهای شرکت مکو به منظور کمک به حفاظت از محیط زیست با تعریف سرفصل‌های دیجیتال‌سازی، برقی‌سازی و اتوماسیون را تشریح کرد.

در ادامه، مهندس رضایی، رئیس برنامه‌ریزی راهبردی و تعالی؛ اقدامات انجام شده شرکت مکو را از منظر استراتژیک در حوزه محیط زیست بر مبنای مدل زیر و در محورهای محصولات و خدمات تولیدی، عملیات در شرکت مکو (ساخت و موضوعات اجرایی) و موضوعات عام المنفعه در حوزه محیط زیست ارائه کرد. در این ارائه ایشان رویکرد مکو در زمینه طراحی و ساخت محصولات دوست‌دار محیط زیست، شامل استراتژی‌های حضور در حوزه‌های دیجیتال‌سازی و هوشمندسازی، برقی‌سازی خودروها و توسعه زیرساخت شبکه شارژ کشور، توسعه زیرسیستم‌های اصلی در نیروگاه‌های تجدیدپذیر و سایر موارد که همگی مبتنی بر رویکرد خلق ارزش مشترک (csv) بوده است را شرح داد.

در انتها نیز ایشان گزارش پایداری تهیه شده مکو بر مبنای استاندارد GRI را برای حاضرین توضیح داد. بر این اساس فصل “گذار به پایداری محیط زیست” این گزارش که شامل نگاهی جامع به اقدامات انجام شده در این حوزه می باشد تشریح گردید.

در ادامه، مهندس نظارات، کارشناس محیط زیست شرکت مکو، اقدامات صورت گرفته در حوزه‌های مدیریت پسماند، مدیریت فضای سبز، برگزاری مانورهای محیط زیستی، کنترل انتشار آلاینده‌ها، نوسازی تصفیه‌خانه و همچنین برنامه‌های آتی مکو شامل عقد تفاهم‌نامه با گروه محیط زیست دانشگاه تهران، برنامه حمایت از گونه های گیاهی یا جانوری را در جلسه مطرح کرد.

سپس رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان فردیس ضمن تشکر از میزبانی اولین جلسه مشترک این اداره با شرکت های گروه مپنا در شرکت مکو گفت: اهداف سازمان حفاظت از محیط زیست، پیش‌گیری از انتشار آلودگی‌ها و حمایت از گونه‌های در معرض خطر انقراض است.

مهندس سپهوند خاطر نشان کرد: هدف این سازمان حمایت از صنایعی است که در این راستا گام برمی‌دارند. ایشان معضل آلودگی هوا را از بزرگترین چالش‌های شهرهای بزرگ کشور برشمرد و خواستار حمایت دانشی شرکت‌های دانش‌بنیان همانند مکو برای پایش آنالیزورهای سنجش آلودگی هوا شد.

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان فردیس ابراز امیدواری کرد چنین جلساتی بتواند به صورت دوره‌ای تداوم داشته باشد و شرکت‌های گروه مپنا به عنوان یکی از شرکت‌های پیش‌رو استان البرز همچون گذشته بتوانند الگوی مناسبی در حفاظت از محیط زیست باشند.

در انتهای جلسه، کارشناسان محیط زیست شرکت‌های گروه مپنا درخصوص دغدغه‌های خود در زمینه‌های گوناگون محیط زیستی از جمله مدیریت پسماند به خصوص پسماندهای صنعتی و ویژه را با رئیس سازمان محیط زیست مطرح و بررسی نمودند.    

در پایان این نشست، بازدید از توانمندی‌های فناورانه و دوست‌دار محیط زیست شرکت مکو شامل شارژر خودروهای برقی (شارژر پانتوگراف اتوبوس برقی و شارژر خورشیدی)، خانه هوشمند و تصفیه‌خانه صورت گرفت که مورد استقبال حاضران واقع شد.

اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟