به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

متخصصان شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران از دستاوردهای فن آورانه شرکت مکو بازدید کردند

بازدید متخصصان شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران از دستاوردهای فن آورانه شرکت مکو 

معاون مهندسی، مجری طرح‌های مخابرات و دیسپاچینگ و رییس طرح هوشمندسازی شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران و هیئت همراه از شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) بازدید کردند.

در ابتدای این بازدید مهندس مهین دهقان، مدیر فروش و توسعه بازار مرکز انرژی با بیان تاریخچه و زمینه‌های فعالیت این شرکت، محصولات بومی و دانش‌بنیان و راه‌کارهای جامع شرکت مکو را برای پاسخ به نیازهای آن شرکت تشریح کرد.

سپس مهندس باشوکی، معاون مهندسی و توسعه محصول و مهندس بخشی، مدیر مرکز پست و دیسپاچینگ شرکت مکو نیز با ارائه توضیحاتی، نحوه پیاده سازی پروژه‌های دیسپاچینگ را برای مدعوین عنوان کردند.

پس از آن دستاوردهای فن آورانه مرکز دیجیتال‌سازی در حوزه هوشمندسازی با محوریت سیستم پایش وضعیت و اسکادای بومی توسط خانم مهندس بهمن پور، مدیر این مرکز ارائه شد.

ایشان ضمن معرفی مرکز مونیتورینگ IoT، توضیحاتی در خصوص ضرورت شهر هوشمند و ابعاد آن با توجه به روند رو به رشد جمعیت، افزایش شهر­نشینی و بحران‌های زیست محیطی دادند و راهکار جامع شرکت مکو در حوزه هوشمندسازی با نام تجاری MAPNA MIND و زیر­مجموعه‌های آن مشتمل بر بستر نرم‌افزاری MIND Studio، MIND App.، MIND Board، MINDX و سخت‌افزاری MINDA را ارائه کرد.

تیم فنی حاضر در جلسه، با تشریح  اجزا و کاربردهای MAPNA MIND در پایش وضعیت صنایع بالاخص صنایع نیروگاهی، به سوالات حاضرین در مورد هوشمندسازی و کاربردهای آن در حوزه دیسپاچینگ و کنتورهای گاز، پاسخ دادند.

بازدید از خانه هوشمند مپنا  و آشنایی با اجزا و امکانات و نحوه عملکرد آنها از دیگر برنامه‌های این مرکز بود.

در ادامه نیز از سامانه ذخیره ساز انرژی بازدید به عمل آمد و  متعاقبا با حضور نمایندگان کارفرما در مرکز MAPCS، مهندس اسمعیلی، مدیر مرکز اتوماسیون و کنترل فرآیند معرفی کاملی از محصولات آن مرکز را برای حضار ارائه کرد.

در پایان این جلسه، از خط تولید بوردهای الکترونیکی و محصولات مرکز الکترونیک قدرت نیز بازدید به عمل آمد.

معاون مهندسی شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران نیز با ابراز خوشنودی نسبت به تغییر رویکرد استراتژیک شرکت مکو طی ده سال گذشته در راستای طراحی و ساخت داخل نمودن تجهیزات در سه بخش اتوماسیون، دیجیتال‌سازی و برقی‌سازی، استفاده از توانمندی‌های شرکت مکو در پروژه‌های آتی هوشمندسازی و راهکارهای شرکت مکو در حوزه کنتورهای هوشمند و دیسپاچینگ صنعت گاز را با برگزاری جلسات تخصصی کارشناسی فیما بین دو شرکت خواستار شدند.

اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟