به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

راه‌اندازی سامانه PMS/MSP در نیروگاه پتروشیمی مبین انرژی خلیج فارس (عسلویه)

راه‌اندازی سامانه PMS/MSP در نیروگاه پتروشیمی مبین انرژی خلیج فارس (عسلویه)

با تلاش همکاران واحد کنترل صنعتی و حفاظت الکتریک، سنکرونایزینگ شبکه آیلند مبین با سیستم PMS/MSP طراحی شده، از طریق یک باس پست GIS نیروگاه با شبکه سراسری انجام شد و به این ترتیب امکان بهره برداری این سیستم درکل شبکه الکتریک نیروگاه مبین میسر گردید.
با اجرای این پروژه و با استفاده از تابلوهای MSP&PLC&LAN عملیات سنکرون هر کدام از ۸ واحد موجود، با شبکه سراسری برق و یا دماوند امکان پذیر خواهد شد. در این پروژه در تابلوی MSP که رله سنکرونایزینگ در آن نصب خواهد شد و وظیفه چک کردن وضعیت ولتاژ واحدها و شبکه را جهت انجام عملیات سنکرون بر عهده دارد، تابلوی LAN که سرورها در آن نصب خواهند شد و وظیفه ذخیره اطلاعات را دارند. تابلوی PMS که در آن PLC و رک های I/O وجود دارند، وظیفه ارسال فرمان Raise و Lower جهت تغییر ولتاژ و فرکانس تولیدی واحدها را بر عهده خواهد داشت.

قرارداد  خرید و استقرار سیستم PMS/MSP در ﻧیروگاه به صورت E.P.C در سال ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ منعقد و طی مدت ۸ ماه در تاریخ ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ نصب تجهیزات مورد نیاز آن اعم از نصب تابلوها و کابل کشی‌های مورد نیاز انجام شد و پس از اعلام کارفرما و مهیا نمودن شرایط تست و راه‌اندازی، در تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ راه‌اندازی و واحد ۷ نیروگاه به برق سراسری متصل شد.

با توجه به انعقاد قریب‌الوقوع قرار داد یک واحد گازی MGT75 به همراه یک سیستم PMS کامل برای شرکت مبین انرژی خلیج فارس جهت اضافه شدن به این نیروگاه نشان از اهمیت موضوع برای ایشان دارد.

اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟