به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

شهرداری تهران و شرکت مکو قرارداد احداث ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی در تهران را امضا کردند

شهرداری تهران و شرکت مکو در حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت روز دوشنبه نهم مرداد ۱۴۰۲ قرارداد احداث ۱۵ ایستگاه‌ شارژ خودرو برقی امضا کردند.

قرارداد احداث ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی

این قرارداد که در محل وزارت صمت و با حضور علی آبادی وزیر صمت، زاکانی شهردار تهران، چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران، بهرامی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، رفان مدیرعامل شرکت مکو، منطقی معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت و طهوری مشاور عالی وزیر کشور برگزار شد، قرار داد احداث ۱۵ ایستگاه شارژ خودرو و موتورسیکلت های برقی در ۱۵ نقطه تهران به امضا رسید.

بر اساس این قرارداد شرکت مکو متعهد شد ۷۳ دستگاه شارژر خودرو برقی را در ۱۵ نقطه مورد توافق طرفین در تهران نصب و راه‌اندازی کند. از این تعداد ۲۳ عدد شارژر DC  (شارژ سریع) و ۵۰ عدد شارژر AC است که از هفته دولت در دسترس عموم مردم قرار خواهد گرفت.

فاز اول این قرارداد، توسعه زیرساخت شارژ خودروهای برقی در کلانشهر تهران است و در فازهای دوم و سوم که تا پایان سال اجرایی خواهد شد، جمعا ۵ هزار دستگاه شارژر خودرو برقی تولید شده در شرکت مکو، در پایتخت نصب خواهد شد.

مطابق با نظر کارشناسان و با توجه به تحقیقات صورت گرفته، حدود ۸۰ درصد از آلودگی هوای شهر تهران، از منابع متحرک نشئت می‌گیرد و برقی‌سازی حمل و نقل شهری، یک از راهکارهای کارآمد در خصوص کاهش آلودگی هوا در این کلانشهر است.

رویکرد شهرداری تهران در دوره مدیریت جدید، استفاده از ظرفیت‌های داخلی برای گسترش حمل‌ونقل برقی در کلانشهر تهران است و در این راستا همکاری گسترده خود با گروه مپنا و شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) را ادامه می‌دهد.

گالری تصاویر خبر:
اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟