به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

اولین شارژر باتری نیروگاهی با توان ۴۸ کیلووات در مرکز الکترونیک قدرت شرکت مکو طراحی و ساخته شد

اولین شارژر نیروگاهی با راندمان ۹۵ درصد با مشخصات ولتاژ نامی ۲۴۰ ولت و جریان ۲۰۰ آمپر مطابق استاندارد IEC146 در شرکت مکو طراحی و ساخته شد.

این شارژر با حضور نمایندگان کارفرما و مشاور نیروگاهی گل‌گهر با موفقیت تست شد و به عنوان یک محصول صنعتی در سبد تولیدات شرکت مکو قرار گرفت.

با توجه به نیازسنجی انجام‌شده از طرف شرکت مکو و از آنجا که تهیه و خرید سیستم شارژر نیروگاهی از سازندگان همواره یکی از چالش‌های پروژه‌ها از لحاظ زمان تحویل و قیمت تابلو بوده است، لذا ساخت اولین شارژر نیروگاهی با هدف توسعه سبد محصول و ارایه سیستم با کیفیت مطلوب و قیمت بهینه در دستور کار مرکز کسب و کار الکترونیک قدرت قرار گرفت. پس از انجام فاز مطالعاتی و طراحی، ساخت برخی از تجهیزات اصلی آن نظیر بردهای کنترلی، گیت درایور و هیت سینک آغاز شد. پس از تعیین مشخصات فنی تجهیزات اصلی، تامین قطعات مهم دستگاه نظیر تایریستورهای قدرت، ترانس ایزوله کلیدهای قدرت و سیستم مونیتورینگ انجام و در تابلو مونتاژ شد. همچنین نرم‌افزار کنترلی و HMI آن توسط متخصصین مرکز، طراحی و پیاده‌سازی شد و نهایتا دو دستگاه تابلو شارژر برای پروژه نیروگاه گل‌گهر فاز دوم تست و آماده تحویل به سایت گردید.

گالری تصاویر خبر:
اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟