به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

اولین اینورتر خورشیدی با توان ۲۵۰ کیلووات شرکت مکو تحویل موقت شد

اولین اینورتر خورشیدی از نوع مرکزی با توان ۲۵۰ کیلووات در مرداد ماه ۱۴۰۲ پس از نصب و آزمایش در شرکت توگا راه‌اندازی و تحویل موقت شد.

در فاز نخست بهره‌برداری از اینورتر خورشیدی مرکزی ساخته شده در مرکز الکترونیک قدرت شرکت مکو، ۲۵۰ کیلووات از پروژه تعریف شده ۲ و نیم مگاوات برق خورشیدی که با همکاری شرکت‌های توگا و نصب نیرو در جریان است، مورد آزمایش قرار گرفت و بهره‌برداری از آن شروع شد.

اینورتر مرکزی خورشیدی MAPSI یک اینورتر از نوع مرکزی با راندمان بالا و دارای قابلیت دنبال کردن نقطه حداکثر توان است و قابلیت ارائه توان راکتیو با توجه به درخواست اپراتور شبکه را دارد. این محصول مطابق با استانداردهای معتبر IEC61683  IEC61727- IEC62116-EN50530، طراحی و ساخته شده و دارای مشخصات فنی مطلوب نظیر اعوجاج هارمونیکی کل (THD) کمتر از ۳% ، قابلیت تشخیص حالت جزیره‌ای، رابط کاربری مناسب و امکان مانیتورینگ بر بستر اینترنت است. از مزایای بومی‌سازی اینورتری خورشیدی علاوه بر اضافه شدن این محصول استراتژیک در سبد محصولات مکو می‌توان به پشتیبانی خدمات پس از فروش مناسب اشاره نمود. این محصول می‌تواند جایگاه خوبی در نیروگاه‌های خورشیدی کشور داشته باشد و در آینده نزدیک با توان‌های بالاتر تا ۲۵۰۰ کیلووات نیز قابل ارائه است.

گالری تصاویر خبر
اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟