به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

وزارت نفت شرکت‌های سازنده سامانه‌های کنترل و اتوماسیون را رتبه‌بندی می‌کند

کمیته همسان سازندگان سامانه‌ کنترل وزارت نفت با هدف ارزیابی شرکت مکو در حوزه‌ سامانه‌های بومی‌سازی شده و اصیل کنترل و اتوماسیون صنعتی، از این شرکت بازدید کرد.

با تصمیم وزارت نفت، به منظور جلوگیری از به کارگیری سیستم‌های غیراصیل و فاقد پشتوانه فنی، رتبه‌بندی شرکت‌های سازنده سامانه‌های کنترل و اتوماسیون را توسط کمیته همسان سازندگان این وزارت‌خانه که نمایندگان شرکت‌های گاز، نفت مرکزی و پخش و پالایش در آن حضور دارند، انجام می‌دهد.

سامانه‌های کنترل و اتوماسیون

این تصمیم پس از بروز مشکلاتی که در برخی پروژه‌های چند سال اخیر در استفاده از این قبیل سامانه‌ها به وجود آمد توسط وزارت نفت گرفته شد تا بتواند از تکرار مشکلات پیش آمده جلوگیری کند.

به دنبال این تصمیم و با هدف رتبه‌بندی محصولات بومی سازی شده MRT و MDT مرکز کسب‌وکار اتوماسیون صنعتی شرکت مکو، نمایندگان کمیته مذکور با حضور در مراکز دیجیتال‌سازی، اتوماسیون صنعتی، سالن‌های تولید و تست و تولید بوردهای الکترونیکی، روندهای اداری و تکنولوژیکی فرآیند تولید محصولات مرتبط با حوزه سیستم‌های کنترل و اتوماسیون را ارزیابی کردند.

در مرکز پایش IoT، پلتفرم مپنا مایند و پایش وضعیت کسب‌وکار دیجیتال‌‌سازی، نحوه استخراج داده‌ها و هوشمندسازی توسط مدیران این مرکز برای نمایندگان کمیته تشریح شد و گزارش‎های نیروگاه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

سپس از نحوه یکپارچه‌سازی محصولات و تولید بوردهای الکترونیکی و مدارهای محصولات سامانه‌های کنترلی و انبارش آن‌ها بازدید شد.

در جلسه جمع‌بندی این ارزیابی و بازدید، تکنولوژی سامانه‌های دانش‌بنیان MDT و MRT که پیش از این در وندور لیست منابع مشترک وزارت نفت و شرکت‌های اصلی وزارت نفت قرار گرفته‌اند، میزان فروش، گواهینامه‌های بین‌المللی اخذ شده و کاتالوگ‌های فنی تولید شده برای آن‌ها، توسط مدیر مرکز اتوماسیون برای حاضرین تشریح شد.

گالری تصاویر خبر:
اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟