به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

رئیس هیات مدیره گروه مپنا: شرکت مکو قلب تپنده گروه مپنا است

اعضای هیات مدیره گروه مپنا روز یکشنبه ۱۶ مهر در بازدیدی نیم‌روزه از مراکز کسب و کار و واحدهای مختلف شرکت مکو بازدید کردند.

در نشستی که در پایان این بازدید برگزار شد، مدیرعامل شرکت مکو ضمن معرفی مراکز کسب و کار شکل گرفته در این شرکت، مجموعه فعالیت‌های آن را بر پایه سه حوزه اتوماسیون، برقی‌سازی و دیجیتال‌سازی برای حاضرین تشریح کرد.

رئیس هیات مدیره گروه مپنا: شرکت مکو قلب تپنده گروه مپنا است

رفان با ارائه توضیحات کامل درباره محصولات و تولیدات در حوزه‌های یاد شده، از آمادگی کامل شرکت مکو برای تولید سیستم‌های برق و کنترل با هر میزان ظرفیت مورد نیاز گروه مبنا خبر داد.

در این نشست معاونین و مدیران شرکت مکو با اعضای هیئت مدیره به گفتگو نشستند.

معاون سیستم‌ها و منابع انسانی مکو با اشاره به مباحث مطرح در حوزه منابع انسانی، از تشکیل کارگروه منابع انسانی شرکت‌های تولیدی خبر داد و بسته پیشنهادی برای برون رفت از این مسائل را برای اعضای هیات مدیره توضیح داد.

مدیر مرکز اتوماسیون شرکت مکو نیز گفت: محصول MAPCS محصول گروه مپنا است که با حمایت‌های هیات مدیره این گروه توانسته است در پروژه‌های برون مرزی و داخلی متعددی به کار گرفته شود. اما نیاز بیشتری به حمایت از طرف شرکت‌های گروه مپنا در نهادهای دولتی و حاکمیتی دارد.

در ادامه، معاون تامین این شرکت با اشاره به تعهدات موجود در پروژه‌های پیش رو، خواستار ارائه راه‌کاری برای رفع تنگناها و تامین منابع مالی در این خصوص شد.

مدیرعامل گروه مپنا ضمن تشکر از مجموعه شرکت مکو گفت: برای منابع انسانی چند طرح در نظر گرفته شده است که در آینده نزدیک به نتیجه خواهد رسید.

محمد اولیا ادامه داد: یکی از این طرح‌ها، واگذاری سهام شرکت هلدینگ ایرانیان مپنا به پرسنل است. طرح متمم بازنشستگی صندوق‌های مکمل نیز در حال تدوین است که انشالله تا پایان سال به نتیجه خواهد رسید.

مدیرعامل گروه مپنا اذعان داشت: مذاکرات با وزارت نیرو برای وصول بخشی از مطالبات با جدیت دنبال می‌شود و انشاالله گشایشی در موضوع نقدینگی اتفاق خواهد افتاد. همچنین در تلاش هستیم تا منابع ارزی مسدود شده را نیز به نتیجه برسانیم.

وی افزود: تامین مالی از بازار سرمایه که یک وجه آن پرسنل و وجه دیگر آن بازار سرمایه خواهد بود، انجام خواهد شد. این چشم انداز روشن است و انشالله در ماه‌های آینده اثرات آن را خواهیم دید.

ایشان با اشاره به برخی تولیدات که به صورت پروتوتایپ تولید شده‌اند گفت: باید با سرمایه‌گذاری‌های مناسب این تولیدات را وارد بازار کنیم. یکی از این محصولات آماده ورود به بازار، ذخیره سازهای خانگی هستند که در اولویت قرار خواهند گرفت.

مدیرعامل گروه مپنا یکی از اهداف طراحی تجهیزات خانه‌های هوشمند را صرفه‌جویی در انرژی عنوان کرد و پیشنهاد داد: باید به دنبال این باشیم تا نوعی از مصالح و عایق‌ها را با تجهیزات هوشمند به گونه‌ای تلفیق کنیم تا با ایجاد یک کانسپت جدید موضوع صرفه‌جویی در انرژی بهتر پیش برود و از این طریق بتوان یک کسب و کار جدید هم ایجاد کرد.

رئیس هیات مدیره گروه مپنا نیز گفت: جلسات با وزارت نیرو در جریان است و در سال آینده نیروگاه‌های جدید وارد مدار خواهند شد. قرار شده است وزارت نیرو از ظرفیت رسانه‌های خود جهت انعکاس توانمندی‌های گروه مپنا بیشتر استفاده کند. با پررنگ‌تر شدن نقش مپنا، ناترازی برق طی ۳ یا ۴ سال آینده از بین خواهد رفت.

وی ضمن تقدیر از کارکنان و مدیریت شرکت مکو، این شرکت را به عنوان قلب تپنده گروه مپنا نامید.

سپس هامونی، یکی از اعضای هیات مدیره مپنا از به نتیجه رسیدن سهام ترجیحی در ماه‌های آینده که حدود ۵ درصد آن برای کارکنان عرضه خواهد شد خبر داد.

وی یکی از ویژگی‌های صندوق‌های مکمل را ارزش منصفانه برای پرسنل دانست و گفت: چون ثروت آن به ارزش روز محاسبه می‌شود مثل سایر صندوق‌ها عارضه ندارد. دارایی صندوق‌های مکمل ارزش بورسی دارند و صنایع مختلف در این پورتفو قرار می‌گیرند.

مدیرعامل حوزه برق گروه مپنا نیز با اشاره به انسجام ذهنی و برنامه‌ریزی در شرکت مکو گفت: وقتی ۳۸ درصد از کارکنان یک شرکت در تحقیق و توسعه شاغل هستند، این نشان دهنده زنده بودن و پویا بودن آن شرکت است که این پویایی می‌تواند به استراتژی‌های مپنا کمک بسیاری کند.

عضو دیگر هیات مدیره گروه مپنا بازدید از کارخانجات را بسیار ارزشمند دانست و معتقد بود: در این بازدیدها می‌شود دغدغه‌ها و نگرانی‌ها را در فضای دوستانه مطرح و راه حل ارائه کرد.

امیری گفت: در بازدید امروز شاهد بودیم کارهای بزرگ و ارزشمندی انجام شده است. در واقع می‌توان گفت کارکنان این شرکت دانشمندان این صنعت هستند و انرژی مجموعه مکو زبان‌زد گروه مپنا است. در شرکت مکو، شعار نماد خودباوری به اثبات رسیده است.

لازم به ذکر است در بازدید اعضای هیات مدیره گروه مپنا از مکو، مجموعه آزمایشگاه‌های این شرکت که بالغ بر ۱۱ آزمایشگاه است، و همچنین، آزمایشگاه تجهیزات پزشکی، افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

گالری تصاویر خبر:
اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟