به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

فرماندار فردیس از آزمایشگاه نوآوری باز مکو بازدید کرد

خداداد کاشفی فرماندار فردیس به طور سرزده از آزمایشگاه نوآوری باز شرکت مکو در محله پیک و اهری فردیس بازدید کرد.

فرماندار فردیس با تاکید بر اینکه دولت با مشارکت مردم می تواند مشکلات را حل کند، گفت: آزمایشگاه نوآوری باز فضای مناسبی برای دیده شدن استعدادهای جوانان است.

کاشفی با اشاره به استعداد جوانان شهرستان فردیس اذعان داشت: معتقدم جوانان با استعداد و نخبه ی بسیاری در این شهر هستند که باید از ظرفیت آنها به درستی استفاده شود.

مراکز نوآوری و شتابدهی به ­منظور حمایت از افراد و گروه­ های خلاق و ایده ­های نوآورانه کسب و کار، در سال­های اخیر مورد توجه بخش­های دولتی و خصوصی مختلف در سراسر دنیا قرار گرفته ­اند. ایده ­های کسب و کار نوآورانه در مسیر برنامه­ های مراکز مذکور پرورش­ یافته و به بازار تقاضا نزدیک می­ شوند. بر این اساس، افراد نخبه، مخترعین و مبتکرین، دانشگاهیان (اساتید، فارغ التحصیلان و دانشجویان)، شرکت­های خصوصی، واحدهای تحقیق و توسعه شرکت­ها و سازمان­های مختلف که دارای طرح یا ایده جدید دانش ­محور می­باشند در زمره مخاطبین مرکز نوآوری و شتابدهی قرار می­گیرند. از این­رو به­ منظور تحقق اهداف و وظایف شرکت مکو و گروه مپنا در خصوص توسعه، اشاعه فرهنگ نوآوری، توسعه کسب و کار دانش بنیان و حمایت از اقتصاد دانش­بنیان در کشور در زمینه­ های تخصصی، ” آزمایشگاه نوآوری باز ” شرکت مکو در دی­ ماه ۱۳۹۷ تأسیس شد. آزمایشگاه نوآوری باز با جذب طرح­ها و تیم­های استارتاپی، مراحل شتابدهی را پیگیری می­کند. این آزمایشگاه علاوه بر رسالت اصلی خود مبنی بر تسهیل‌گری در حل مسائل فنی و سازمانی، هر ساله با ارایه فراخوان و یا بررسی مستقل طرح­های اثبات شده با حداقل محصول قابل ارائه (MVP)، در تعامل با تیم‌های استارتاپی، نقش هم‌بنیانگذاری ایفا می­کند.

گالری تصاویر خبر:
اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟