به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

شارژرهای خودرو برقی مپنا به بابلسر رسید

صبح روز گذشته جایگاه شارژ خودرو برقی در هتل میزبان بابلسر افتتاح شد.
آیین رونمایی از جایگاه شارژ خودرو برقی گروه مپنا، صبح امروز ۲ آبان ماه در هتل میزبان بابلسر با حضور فرماندار بابلسر، شهردار بابلسر، مدیرعامل هتل میزبان و مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) ، به همراه جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

مازندران بعد از تهران، البرز، مشهد، چهارمین استان پیشرو کشور در ایجاد زیرساخت‌های خودرو برقی است.

شارژرهای خودرو برقی مپنا به بابلسر رسید

اولین جایگاه شارژ خودرو برقی استان مازندران، در هتل میزبان بابلسر احداث شده و این ایستگاه از سری ایستگاه‌های مدل آنتوریوم است؛

این جایگاه، یک شارژر DC با توان ۶۰ کیلووات با ۲ کانکتور GB/T و CHAdeMO دارد که برای خودروهای برقی و هیبریدی مانند Mitsubishi Outlander PHEV و Nissan Leaf مناسب است و جهت استفاده عموم در محوطه این هتل قرار گرفته است. 

ابتدا دکتر دمشقی، معاونت برقی‌سازی شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) ضمن ارائه توضیحاتی درباره مشخصات فنی جایگاه شارژ خودرو برقی هتل میزبان، بر لزوم حضور بخش خصوصی در گسترش زیرساخت شارژ خودروهای برقی تاکید کرد.

سپس فرماندار محترم شهرستان بابلسر، آقای مجتبی قلی‌پور درباره ضرورت گسترش جایگاه‌های شارژ خودروهای برقی در سراسر استان مازندران سخن گفت و از مدیریت هتل میزبان و گروه مپنا جهت ایجاد اولین جایگاه شارژ خودرو برقی در استان مازندران تشکر کرد.

در همین زمینه شهردار بابلسر، مهندس صیادیان نیز از آمادگی شهرداری جهت همکاری برای گسترش جایگاه‌های شارژ خودروبرقی در شهر بابلسر خبر داد.

در ادامه دکتر رفان، مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) درباره مزایای خودروهای برقی نسبت به خودروهای بنزینی صحبت کرد و اعلام نمود پس از شهرداری تهران که گام‌های موثری در جهت ایجاد جایگاه‌های شارژ و گسترش حمل و نقل برقی عمومی برداشته، دیگر شهرهای کشور نیز در این مسیر توسعه و ایجاد زیرساخت برقی‌سازی حمل و نقل، حرکت می‌کنند. در پایان ایشان از همکاری هتل میزبان برای ایجاد اولین جایگاه شارژ خصوصی خودروهای برقی تشکر کرد.

در حاشیه این رویداد، از مدل جدید شارژر AC دیواری مپنا که آخرین محصول تولیدی این شرکت می‌باشد، رونمایی گردید.
یکی از اهداف اساسی مرکز کسب‌ و کار برقی‌سازی مپنا ایجاد و گسترش شبکه شارژ هوشمند خودروهای برقی ا‌ست تا گام مهمی در جهت عملی ساختن مسئولیت‌های اجتماعی و زیست محیطی گروه مپنا بردارد و هم‌راستا با کشورهای پیشرفته جهان به سمت آینده‌ صنعت حمل و نقل حرکت کند. 

گالری تصاویر خبر
اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟