به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

کنفرانس خبری مراسم رونمایی رسمی از خودروبرقی اسکای‌ول

ظهر امروز کنفرانس خبری مراسم رونمایی از خودروی برقی شرکت نوین ماهان (نبکا) در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

 

کنفرانس خبری مراسم رونمایی رسمی از خودروبرقی اسکای‌ول

در این رویداد که با حضور دکتر سالاری شریف، مدیرعامل شرکت نوین ماهان و دکتر دمشقی معاون برقی‌سازی شرکت مکو و عضو هیئت مدیره شرکت نوین ماهان همراه بود اصحاب رسانه سوالات خود را در خصوص این خودرو و آینده خودروهای برقی مطرح کردند.

در ابتدا دکتر سالاری شریف توضیحاتی را در خصوص شرکت نبکا و خودروی اسکای‌ول ارائه نمود، دکتر سالاری از تکیه شرکت نبکا بر دانش گروه مپنا و گروه خودروسازی کرمان در خصوص خودروهای برقی و زیرساخت‌های مورد نیاز گفت و اعلام داشت خودروی اسکای‌ول به عنوان یک خودروی سگمنت D به کشور وارد شده و به زودی خودروهای کلای اکونومی نیز توسط شرکت نبکا به بازار عرضه خواهد شد.

هماهنگی با شارژرهای خانگی

دکتر دمشقی در خصوص شارژ خودروی اسکای‌ول اعلام داشت:

به دلیل عرضه این خودرو برای بازارهای اروپایی، استاندارد شارژ CCS2 برای آن در نظر گرفته شده که امکان شارژ با شارژرهای با توان تا ۸۰ کیلووات را فراهم می‌نماید و به همراه خودرو یک شارژر قابل حمل خانگی که با سیستم برق‌کشی منازل مسکونی کشور ایران تطابق دارد، عرضه خواهد شد.

گسترش داخلی‌سازی در دستور کار

دکتر سالاری شریف از قصد شرکت نبکا در جهت ایجاد بستر مناسب از نظر اقتصادی و دانشی برای داخلی‌سازی خودروهای برقی گفت. 

دکتر دمشقی نیز در این خصوص اعلام داشت در حال حاضر برای داخلی‌سازی خودروهای برقی از نظر دانشی با تکیه بر دانش متخصصین داخلی به خصوص در گروه مپنا فقدانی در کشور نبوده و برای ایجاد بستر اجرایی نیز اقداماتی در دست انجام است که با گسترش خودروهای برقی و افزایش تیراژ از نظر اقتصادی نیز قابل توجیه خواهد بود.

پنج ستاره ایمنی 

دکتر سالاری شریف از کسب پنج ستاره ایمنی برای خودروی اسکای‌ول خبر داده و اعلام کرد گزارش این موضوع در سایت شرکت نبکا ارائه شده است.

داخلی‌سازی لاستیک‌های خاص خودروهای برقی

دکتر دمشقی در مورد نیاز صنعت خودروهای برقی به لاستیک‌های خاص سخن گفت و اعلام داشت در حال حاضر تولید این نوع لاستیک‌ها در کشور صورت نمی‌گیرد که این موضوع باعث کاهش خصوصیات عملکردی خودروهای برقی می‌شود. در حال حاضر مذاکراتی با وزارت صمت برای واردات این نوع لاستیک‌ها صورت گرفته و در جهت تولید و داخلی‌سازی این صنعت تفاهم‌نامه‌ای مابین شرکت‌های مکو و یک شرکت تولیدکننده داخلی به امضا رسیده است.

پیمایش ۵۲۰ کیلومتر

دکتر سالاری شریف با اعلام اینکه خودروی اسکای‌ول با داشتن پک باتری ۷۲ کیلووات ساعتی امکان پیمایش ۵۲۰ کیلومتر مسافت را یک بار شارژ دارد، از حضور یک ساله و تست این خودرو در کشور و در شرایط آب‌وهوایی مختلف زیرنظر متخصصین داخلی سخن گفت.

گالری تصاویر خبر
اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟