به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

برقی‌سازی و زیرساخت‌های شارژ شرکت مکو در دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو

شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) در دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو که از تاریخ ۲۳ آبان ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد، در کنار سایر شرکت‌های بزرگ کشور با ارائه انواع محصولات فناورانه و ساخت داخل اعم از شارژرهای سریع و کند، موتورهای برقی مرکزی و درون چرخ، باتری‌ پک‌های خودرو برقی و بردهای الکترونیکی شرکت کرد.

نمایشگاه تحول صنعت خودرو

 

در آئین افتتاحیه نمایشگاه که با حضور وزیر صمت، رئیس سازمان توسعه تجارت و جمعی از فعالان و متخصصان این حوزه با هدف طراحی و توسعه پلتفرم‌های بومی متنوع همراه با اصلاحات ساختاری در معماری خودروسازی و قطعه‌سازی کشور، رسوخ به بازارهای جهانی و تبیین فرصت‌های نوآوری و فناوری شرکت‌های صنایع خودروسازی در خودروهای مدرن برقی برگزار شد، عباس علی‌آبادی بر حمایت از تولیدکنندگان داخلی تاکید کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: معتقد هستیم که بایستی تولید داخلی را حمایت کنیم، اما این تا زمانی معنا دارد که بتوانیم این تولیدات را صادر هم کنیم. خودروی داخلی باید در تراز جهانی تولید و قابلیت صادرات داشته باشد؛ این آینده‌ای است که برای تولید داخلی متصور هستیم.

رفع گلوگاه‌ها، ایجاد اشتغال، حداقل کردن مصرف ارز کشور و اقتصادی کردن پروژه‌ها موضوعی بود که وزیر صمت با اشاره به آن اذعان کرد: این هدف‌گیری اولیه ما است و اگر برنامه‌ها با هر یک از این موارد معارض باشد، متوقف می‌شوند.

علی‌آبادی با بیان اینکه تحول از نوآوری شروع می‌شود، گفت: بایستی قطعات و محصولاتی ساخته شود که استراتژیک بوده و دارای ارزش افزوده برای کشور باشد تا از این طریق بتوان بازارهای بین‌المللی را تسخیر کرد. خودروسازان از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه استقبال می‌کنند، بنابراین از فناوران می‌خواهیم تا با همکاری و هم‌افزایی صنعت و دانش‌بنیان‌ها، برای تولید محصولات پیش‌رو و با کیفیت اقدام کنند.

در این نمایشگاه که مورد استقبال عموم مردم قرار گرفت، مقامات کشوری و دولتی از جمله مشاور وزیر کشور در امور صنعت، مدیران عامل شرکت‌های توزیع برق تهران و مازندران، ایرانسل و دفتر هوشمندسازی شرکت توانیر از دستاوردهای ارائه شده در غرفه شرکت مکو بازدید کردند.

برگزاری نشست‌های تخصصی، نشست‌های امضای تفاهم‌نامه همکاری و پخش زنده با عنوان “Talk Show طرحی نو” از برنامه‌های جانبی نمایشگاه بود که مدیرعامل و معاون مدیرعامل در کسب و کار برقی سازی شرکت مکو در نشست‌های تخصصی “چالش‌های سیاستی گذار از خودروهای سوخت فسیلی به خودروهای برقی”، “تبیین برنامه‌های توسعه حمل و نقل عمومی برقی در کلانشهرها”،”مدیریت انرژی و زیرساخت شارژ خودروهای برقی” و سمینار تخصصی “باورهای غلط در حوزه خودرو برقی و چالش‌ها” از اعضای پنل بودند.

در این نمایشگاه ۳۶ شرکت داخلی آخرین دستاوردها و خدمات خود در زمینه‌های خودروسازی و تحول این صنعت را به مدت چهار روز در فضایی بالغ بر ۱۶ هزار متر مربع به نمایش گذاشتند.

گالری تصاویر خبر
اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟