به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

افتتاح نخستین خط تولید شارژرهای خودرو برقی در کشور توسط وزیر صمت در شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو)

نخستین خط تولید شارژرهای خودروی برقی در کشور در مرکز کسب و کار برقی‌سازی مپنا در مکو، همزمان با سفر رئیس جمهور به استان البرز به بهره‌برداری رسید.

 

آیین افتتاح نخستین خط تولید شارژرهای خودروبرقی با حضور دکتر عباس علی‌آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، دکتر محمد اولیاء مدیرعامل گروه مپنا، دکتر محمدحسین رفان مدیرعامل شرکت مکو و هیئت همراه، صبح روز جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ به میزبانی شرکت مهندسی ساخت و برق کنترل مپنا (مکو) برگزار شد.

فتتاح نخستین خط تولید شارژرهای خودرو برقی

دکتر علی‌آبادی با اشاره به ضرورت فراهم کردن زیرساخت به عنوان یکی از نیازهای برقی‌سازی حمل‌ونقل اذعان کرد: باید امکان شارژ سریع خودروهای برقی را فراهم کنیم. به دو دلیل زیست محیطی و اقتصادی بودن خودروهای برقی ناگزیر هستیم به سمت برقی‌سازی حمل‌ونقل حرکت کنیم.

وزیر صمت ادامه داد: آلودگی شهرهای بزرگ باید حل شود و رهبری دغدغه حل این مشکل را دارد. همچنین در  برنامه‌های دولت سیزدهم نیز برای برقی‌سازی، منابع لازم اختصاص داده شده است. ما به دنبال این هستیم زیرساخت شارژر برقی را در کل کشور فراهم کنیم.

علی‌آبادی با تاکید بر حجم آلودگی که در حمل‌ونقل عمومی وجود دارد گفت: فاز اول برقی‌سازی خودرو تاکید بر حمل‌ونقل عمومی است. شهرداری‌ها در این موضوع بیشترین همکاری را دارند و شهرداری تهران، مشهد و کرج پیشرو هستند.

این واحد تولیدی جدید مستقر در شرکت مکو با دارا بودن سوله‌های تولید، آزمایشگاه کیفیت، انبار و … در حوزه زیرساخت‌های شارژ خودروهای برقی فعالیت خود را آغاز کرده است و سالانه ظرفیت بیش از چهارده هزار دستگاه شارژر وسائل حمل و نقل برقی از نوع سریع و کند را داراست. در خودرو‌های برقی از انرژی الکتریکی که در باتری ذخیره شده است، به عنوان یک سوخت پاک بهره گرفته می‌شود. این شرکت قادر است سالانه انواع شارژر ثابت و قابل حمل سریع و معمولی خودرو را تولید کند.

طبق اعلام گروه مپنا، این واحد به صورت سالانه ظرفیت تولید ۵۰۰ دستگاه شارژر ایستگاهی اتوبوس برقی، ۱۲۰۰ دستگاه شارژر سریع ایستگاهی و ۵۰۰۰ دستگاه شارژر معمولی خودروهای برقی، ۵۰۰۰ شارژر قابل حمل و ۲۸۰۰ شارژر ثابت موتورسیکلت‌های برقی را خواهد داشت.

گالری تصاویر خبر
اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟