به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

شرکت برق و کنترل مپنا (مکو) و شرکت مخابرات ایران با هدف بهبود فضای کسب و کار شرکت های دانش بنیان و اینترنت اشیاء تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

روز دوشنبه ۴ دی ماه ۱۴۰۲ در بیست و چهارمین نمایشگاه تلکام، مدیران‌عامل شرکت‌های مکو و مخابرات ایران با هدف توسعه همکاری‌ها و تعامل بین‌سازمانی در جهت بهبود فضای کسب و کار شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپی در حوزه اینترنت اشیاء تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

همکاری استراتژیک و عملیاتی به منظور توسعه خدمات و محصولات در حوزه اینترنت اشیاء شامل موارد شناسایی و معرفی سرویس‌های مبتنی بر فناوری IoT و ظرفیت‌های موجود در کشور و منطقه و برگزاری رویدادهای ملی و منطقه‌ای به منظور توسعه زیست‌بوم اینترنت اشیاء، از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است.

همچنین، توسعه شبکه ارتباطی و تعاملی با شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپی در کشور و منطقه، ایجاد راهکار امن برای ارتباط نیروگاه‌ها برای پایش وضعیت آنلاین آن‌ها، بررسی امکان بسترسازی در خصوص استفاده از MAPNA MIND به عنوان پلتفرم هوشمندسازی و IoT از دیگر موارد توافق شده است.

بر اساس این همکاری، مقرر شده است یکی از شهرها به عنوان پایلوت توسط پروتکل اینترنت اشیاء LoRaWAN پوشش داده شود و قوانین هوشمندسازی و اینترنت اشیاء، خدمات دیتاسنتری و حمایت از استارت‌آپ‌های این حوزه تهیه و تدوین گردد.  

گالری تصاویر خبر
اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟