به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

سیستمSAP شرکت برق و کنترل مپنا (مکو) به نسخه S/4 هانا ارتقاء یافت

پروژه ارتقاء SAP/ERP شرکت مکو توسط متخصصین این شرکت پس از گذشت ۱۸ ماه با موفقیت انجام شد و سیستم R/3 به نسخه S/4HANA 2022 با استفاده از روش Conversion ارتقاء یافت.

با اجرای این پروژه مکو اولین شرکت ایرانی است که موفق شد نسخه R/3 خود را از روش Conversion به روزرسانی کند.

شرکت مکو به عنوان یکی از اولین شرکت‌های ایرانی در سال ۱۳۸۹ با هدف یکپارچگی اطلاعاتی و فرآیندی، اقدام به پیاده‌سازی SAP/ERP کرد و بهره‌برداری از نسخه R3 این راه‌کار تا سال ۱۴۰۱ ادامه داشت. در تیرماه سال ۱۴۰۱، پروژه ارتقاء SAP با هدف تقویت قابلیت‌های سازمانی و توسعه مکانیزاسیون فرآیندی، همگام با تکنولوژی‌های روز در چهار فاز برنامه‌ریزی، با همکاری تیم کاربران کلیدی آغاز به کار کرد. در ۲۷ آذر ۱۴۰۲ با پایان فاز چهارم، سیستم SAP/ERP مکو به نسخه S/4HANA 2022 FPS 02 ارتقاء پیدا کرد.

انجام این پروژه با وجود محدودیت‌های حاصل از تحریم و عدم پشتیبانی شرکای شرکت SAP، نه تنها به ارتقاء سیستم‌های فناوری اطلاعات در مکو منجر شد بلکه به خلق دانش ارزشمندی در حوزه نگهداری و توسعه‌ی سیستم‌های SAP/ERP نیز منجر گردید که قابل اشتراک‌گذاری و بهره‌برداری در کل گروه مپنا است. این پروژه نشان دهنده توانایی متخصصان ایرانی برای اجرای پروژه‌های بزرگ و پیچیده و تبدیل محدودیت‌ها به فرصتی برای یادگیری و رهایی از وابستگی است.

از میان سناریوهای بررسی شده روش Conversion برای ارتقاء سیستم R/3 به S/4HANA به دلیل حفظ تمامی داده‌های Transactional  و Historical و امکان تحلیل و بهره‌برداری مداوم از آن‌ها و جلوگیری از جزیره‌ای شدن اطلاعات، انتخاب شد.

در این روش کلیه اطلاعات تولید شده در طی سیزده سال بهره‌برداری از سیستم ERP حفظ و به مدل جدید داده در سیستمS/4HANA  تبدیل شد. به گونه‌ای که هیچ وقفه و خللی در فرایند تحلیل و بهره‌برداری از داده‌ها ایجاد نشده است.

اکنون که با تکیه بر دانش و تخصص و توانمندی همکارانمان این الزام برآورده شده است، گامی بزرگ در نیل به چشم‌انداز مکو در خلق آینده‌ای پایدار برداشته‌ایم.

گالری تصاویر خبر
اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟