به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

شرکت برق و کنترل مپنا و صنایع اتومبیل‌سازی فردا قرارداد احداث ایستگاه شارژ در مسیر تهران – مشهد و تهیه کتاب هدف‌گذاری طراحی خودرو برقی را امضا کردند

هم‌زمان با پنجمین رویداد صنعت دانش‌بنیان با محوریت زیست‌ بوم خودرو برقی که روز پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد، شرکت برق و کنترل مپنا و صنایع اتومبیل‌سازی فردا دو قرارداد همکاری امضا کردند.

به موجب قرارداد اول، طرح مطالعاتی احداث ایستگاه شارژ در مسیر تهران – مشهد توسط شرکت مکو انجام خواهد شد. همچنین، تهیه کتاب هدف‌گذاری طراحی خودرو برقی موضوع قرارداد دوم بین شرکت‌ مکو و صنایع اتومبیل‌سازی فردا بود که در حضور وزیر صمت به امضای مدیران‌عامل دو شرکت رسید.     

لزوم توسعه حمل و نقل برقی در کشور با هدف کاهش آلودگی‌های زیست محیطی از یک سو و تجارب و توانمندی‌های شرکت مکو در زمینه توسعه زیرساخت شارژ وسایل نقلیه برقی و خودروسازان در حوزه وسایل حمل و نقل، می‌تواند نقش مهمی در ایجاد و توسعه شبکه سرویس‌دهی مشتریان شارژ خودرو برقی و خدمات مرتبط را ایفا کند.

بر همین اساس خط تولید شارژرهای خودروهای برقی در کشور که در آذر سال ۱۴۰۲ با حضور وزیر صمت به بهره‌برداری رسید، ظرفیت تولید ۵۰۰ دستگاه شارژر ایستگاهی اتوبوس برقی، ۱۲۰۰ دستگاه شارژر سریع ایستگاهی و ۵۰۰۰ دستگاه شارژر کند خودروهای برقی، ۵۰۰۰ شارژر قابل حمل و ۲۸۰۰ شارژر ثابت موتورسیکلت‌های برقی را در سال خواهد داشت.

گالری تصاویر خبر
شرکت برق و کنترل مپنا در پنجمین رویداد صنعت دانش‌بنیان با محوریت زیست بوم خودرو برقی شرکت کرد
اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟