به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

تست و راه اندازی موفقیت آمیز نخستین درایو بومی در نیروگاه پرند

شرکت مکو در ابتدای سال ۱۴۰۳ با نام «جهش تولید با مشارکت مردم» و در راستای بومی‌سازی تجهیزات پرکاربرد نیروگاهی، نخستین نمونه درایو ساخته شده خود که در مرکز الکترونیک قدرت طراحی و تولید شده بود را  جهت استفاده در فن‌های سیستم ACC با موفقیت در سایت نیروگاهی پرند آزمایش کرد.

این درایو (VFD) صنعتی ۱۶۰ کیلووات که برای استفاده در فن‌های نیروگاهی، طراحی و ساخته شده است، نخستین نمونه از درایوهای فشار ضعیف و فشار متوسط است که شرکت مکو اقدام به بومی‌سازی آن‌ها کرده است.

محصول ساخته شده در این درایو پس از پشت سر گذاشتن تست‌های FAT در واحد تست شرکت مکو، توسط مرکز کسب و کار الکترونیک قدرت در سایت نیروگاهی پرند مورد تست عملکردی قرار گرفت و عملکرد سیستم، مطلوب ارزیابی گردید.

قابلیت سفارشی سازی، آسانی کار با رابط کاربری، معیارهای فنیِ مناسب این سیستم نظیر بازده، هارمونیک کل جریان ورودی و خروجی، حفاظت‌ها و … ، از ویژگی‌های این محصول است که در مقایسه با دیگر محصولات مشابه بازار، در جایگاه مناسبی قرار می‌گیرد.

با اضافه شدن این سامانه به سبد محصولات شرکت مکو، شاهد تکمیل‌تر شدن محصولات بومی این شرکت جهت استفاده در پروژه‌های نیروگاهی کشور خواهیم بود.

گالری تصاویر خبر
اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟