به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

شارژرهای نیروگاهی شرکت برق و کنترل مپنا در واحد ۲ گازی نیروگاه گل گهر کرمان راه‌اندازی و به بهره‌برداری رسید

شارژرهای نیروگاهی ۲۵۰ ولت ۲۰۰ آمپری شرکت مکو در تاریخ ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ با موفقیت در واحد دوم بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی گل گهر کرمان راه‌اندازی شد و به بهره‌برداری رسید و به صورت تمام توان در مدار قرار گرفت.

مرکز الکترونیک قدرت شرکت مکو پس از پشت سر گذاشتن آزمایش‌های FAT شارژرهای نیروگاهی و اضافه کردن این سامانه‌ها به سبد محصولات شرکت، توانست بعد از نصب نخستین نمونه در زمستان ۱۴۰۲، دومین نمونه را با جلب رضایت کامل مشتری، در سایت نیروگاهی گل گهر نصب و راه‌اندازی نماید.

این شارژرها با داشتن قابلیت موازی سازی، باتری‌ها و بارهای دی سی نیروگاه‌ها را تغذیه می‌کند و می‌توانند به صورت پشتیبان یکدیگر تامین بار کند. قرار داشتن معیارهای فنیِ مناسب این سامانه نظیر بازده، THD، ریپل ولتاژ خروجی، سرعت عملکرد و … در محدوده استاندارد و آسانی کار با آن به واسطه ماژول HMI تعبیه شده، این سیستم را نسبت به دیگر محصولات مشابه بازار در جایگاه بهتری قرار داده است.    

خوشبختانه به واسطه تجربه و دانش کامل کسب شده در این حوزه و همچنین تنوع نیازهای مشتریان، در آینده نزدیک رنج‌های توانی ولتاژی گوناگونی از این محصول توسط مرکز الکترونیک قدرت طراحی شده و به بازار هدف عرضه خواهد شد.

باتری‌خانه (battery room) با داشتن باتری، به عنوان سیستم برق اضطراری (uninterruptible power systems) در نیروگاه‌ها (power plants) و پست‌های برق (substations) مورد استفاده قرار می‌گیرند. هدف اصلی باتری‌خانه پشتیبانی سیستم‌های حیاتی آماده به کار و بلک استارت (black start) احتمالی است. این باتری‌خانه‌ها دارای شارژر‌های باتری چندگانه با منابع قدرت مستقل از هم هستند. تا سال ۱۴۰۲ اغلب این محصولات از شرکت‌های خارجی تامین می‌شد که با بومی سازی این محصول توشط شرکت مکو امکان تامین داخلی این محصولات در کشور فراهم شده است.

گالری تصاویر خبر
اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟