به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

شارژرهای نیروگاهی شرکت برق و کنترل مپنا در واحد ۱ گازی نیروگاه سیکل ترکیبی چادرملو اردکان راه‌اندازی و به بهره‌برداری رسید

شارژرهای نیروگاهی ۲۵۰ ولت ۲۰۰ آمپری شرکت مکو در تاریخ ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ با موفقیت در واحد اول بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی چادرملو اردکان راه‌اندازی شد و به صورت تمام توان در مدار قرار گرفت.

مرکز الکترونیک قدرت شرکت مکو توانست بعد از نصب دو نمونه در واحد های ۱ و ۲ گازی نیروگاه سیکل ترکیبی گل گهر کرمان، سومین نمونه را پس از پشت سر گذاشتن آزمایش‌های FAT این شارژرها و جلب رضایت کامل مشتری در سایت نیروگاهی نصب و راه اندازی و این محصول را به سبد محصولات شرکت اضافه کند.

این شارژرها با داشتن قابلیت موازی‌سازی، باتری‌ها و بارهای دی سی نیروگاه‌ها را تغذیه کرده و می‌تواند به صورت پشتیبان یکدیگر تامین بار کنند. قرار داشتن معیارهای فنیِ مناسب این سامانه نظیر بازده، THD، ریپل ولتاژ خروجی، سرعت عملکرد و … در محدوده استاندارد و آسانی کار با آن به واسطه ماژول HMI تعبیه شده، این سیستم را نسبت به دیگر محصولات مشابه بازار در جایگاه بهتری قرار داده است.    

به واسطه تجربه و دانش کامل کسب شده در این حوزه و همچنین تنوع نیازهای مشتریان، در آینده نزدیک، رنج‌های توانی ولتاژی گوناگونی از این محصول توسط مرکز الکترونیک قدرت شرکت مکو طراحی و به بازار عرضه خواهد شد.

باتری‌خانه (battery room) با داشتن باتری، به عنوان سیستم برق اضطراری (uninterruptible power systems) در نیروگاه‌ها (power plants) و پست‌های برق (substations) مورد استفاده قرار می‌گیرند. هدف اصلی باتری‌خانه پشتیبانی سیستم‌های حیاتی آماده به کار و بلک استارت (black start) احتمالی است. این باتری‌خانه‌ها دارای شارژر‌های باتری چندگانه با منابع قدرت مستقل از هم هستند. تا سال ۱۴۰۲ اغلب این محصولات از شرکت‌های خارجی تامین می‌شد که با بومی سازی این محصول توشط شرکت مکو امکان تامین داخلی این محصولات در کشور فراهم شده است.

گالری تصاویر خبر
اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟