به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

شرکت نوین ماهان اولین سری از خودرو الکتریکی نبکا ET5  را به خریداران این خودرو تحویل داد

آیین تحویل نخستین خودرو برقی هوشمند ایران که یک کراس اوور تمام الکتریکی با نام تجاری نبکا  ET5 است، توسط شرکت نوین ماهان در روز شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ در محل اداره تحویل کرمان‌موتور برگزار شد و ۱۰ دستگاه از این خودرو به خریداران تحویل شد.

به گزارش روابط عمومی و توسعه برند شرکت مکو، مدیرعامل شرکت نوین‌ماهان (نبکا) در حاشیه این مراسم گفت: انتقال دانش فنی تاحدی صورت گرفته و درحال ‌حاضر تقریبا قسمت عمده دانش فنی زیرسیستم‌های خودرو منتقل شده است و تیم ما روی آن کار می‌کنند تا بتوانیم استقرار این سامانه را در ایران داشته باشیم. اما به‌طور کلی، میزان داخلی‌سازی خودروهای برقی در آینده بستگی به‌میزان تیراژ آن‌ها و استقبال بازار دارد؛ هرچه شمارگان این خودروها بالاتر رود، عمق ساخت داخل آن‌ها بیشتر شده و سرمایه‌گذاری‌های بیشتری نیز در این حوزه انجام خواهد شد.

پویا سالاری شریف تصریح کرد: زمینه توسعه ساخت داخل خودروهای برقی در بخش‌هایی همچون باتری‌پکینیگ وجود دارد. شارژر را نیز شرکت برق و کنترل مپنا به‌طور کامل می‌تواند تولید کند. همچنین درصورتی ‌که تیراژ اقتصادی باشد، قوای محرکه شامل موتور و … را می‌توان قالب‌سازی کرد و در این زمینه تا درصد خوبی می‌توان داخلی‌سازی داشت.

نبکا ET5  همان طور که انتظار می رود، از یک موتور الکتریکی برخوردار است که ۲۰۴ اسب بخار قدرت و ۳۲۰ نیوتن متر گشتاور دارد. انتقال قدرت در این خودرو به مانند تمام خودروهای الکتریکی به وسیله یک گیربکس تک سرعته انجام می شود.

نبکا ET5 از قابلیت شارژ سریع بهره می برد که در مدت زمان تنها ۳۰ دقیقه، می توان ۸۰ درصد باتری های آن را شارژ کرد. همچنین با یک بار شارژ کامل، حداکثر مسافت ۵۲۰ کیلومتری را می توان با این خودرو پیمود که عددی قابل توجه است.

گالری تصاویر خبر
اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟