به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

برگزاری تور تعالی در شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو)

روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ تور تعالی در شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) با محوریت توسعه محصولات و خدمات بومی‌سازی شده از طریق نهادینه سازی رویکرد مدیریت دانش با حضور مدیران و متخصصان شرکت‌های صنعتی و خدمات محور کشور برگزار شد. طی این رویداد شرکت هایی همچون همراه اول، میدکو، پتروشیمی رازی، صنایع معدنی گل گهر، نیرو محرکه و فولاد هرمزگان جنوب حضور داشتند.

به دنبال اعلام آمادگی شرکت مکو مبنی بر ارائه تجارب برتر در فرآیند شناسائی، تحلیل و بکارگیری دانش نهادینه شده شرکت در ساخت داخل محصولات و خدمات، پیشنهاد ارائه شده توسط مرکز جایزه ملی تعالی سازمانی مورد بررسی و تائید قرار گرفت. در این رویداد که توسعه محصولات و خدمات بومی‌سازی شده از طریق نهادینه‌سازی رویکرد مدیریت دانش محور برگزاری بود، محصولات و خدمات مرکز اتوماسیون صنعتی و کنترل فرآیند به عنوان مطالعه موردی انتخاب شد.

معاون سیستم‌ها و منابع انسانی شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) در ابتدای این رویداد ضمن خوشامدگویی به مدعوین، پیشرو بودن شرکت مکو در نهادینه‌سازی دانش و توسعه کسب و کارها براساس رویکردهای نوآورانه و به اشتراک‌گذاری دانش و تجربیات برتر در راستای مسئولیت‌های اجتماعی شرکت را دلیل برگزاری این تور برشمرد و با تشریح ساختار راهبری و تاریخچه استراتژیک مدیریت دانش در این شرکت، به نقش مکو در گروه مپنا پرداخت.

دکتر دهبان با اشاره به نگاه استراتژیک مکو به مقوله مدیریت دانش، روند رو به رشد شرکت در سال‌های گذشته را مرهون پیاده سازی عملیاتی مدیریت دانش در شرکت معرفی نمود.

سپس مهندس تنوری، مدیر توسعه دانش شرکت به ارائه متدولوژی، تکنیک‌ها، ابزارها و سامانه نرم‌افزاری مدیریت دانش (با تمرکز بر MAPCS) و روند پیاده سازی این سیستم مدیریتی در شرکت مکو پرداخت.  

در ادامه نیز مهندس مخلص‌آبادی ضمن معرفی مرکز اتوماسیون و کنترل فرآیند مپنا، دانش‌های نهادینه شده در این مرکز و همسویی این حوزه با استراتژی های مدیریت دانش مکو را تشریح نمود.

بازدید از محصولات برق و کنترل مرکز انرژی، محصولات و خدمات مرکز اتوماسیون صنعتی و کنترل فرآیند، خط تولید بردهای الکترونیکی، شارژرهای برقی و زیرساخت‌ها و مرکز پایش وضعیت نیروگاه‌ها یکی دیگر از برنامه‌های این همایش یک روزه در مکو بود که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.

لازم به ذکر است براساس نظرسنجی انجام شده در انتهای تور، میزان رضایت کل نمایندگان شرکت‌های حاضر در این رویداد  ۸۴ درصد برآورد گردید که موید اثربخشی بالای اقدامات طرح ریزی شده است.

اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟