به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

درس آموخته‌های پیاده‌سازی رویکرد اسکرام با حضور مدیران و متخصصان شرکت‌های صنعتی و خدماتی کشور در تور تعالی شرکت مکو

روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ تور تعالی با موضوع  “درس آموخته‌های پیاده‌سازی رویکرد اسکرام (SCRUM) و ارزش کسب شده در پروژه‌های توسعه محصولات و خدمات مکو” با حضور مدیران و متخصصان شرکت‌های صنعتی و خدمات محور کشور در شرکت مکو برگزار شد.

از اهم شرکت‌های حاضر در این رویداد می‌توان به پتروشیمی جم، فولاد شادگان، معدنی و صنعتی گل گهر، فولاد هرمزگان جنوب، توسعه آهن و فولاد گل گهر، پایدار پلیمر و سپاهان مپنا اشاره کرد.

در ابتدای این رویداد معاون سیستم‌ها و منابع انسانی شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا ضمن خوشامد‌گویی به مدعوین، به تشریح جایگاه مدیریت پروژه در معماری سازمانی مکو پرداخت. دکتر دهبان ضمن اشاره به سیر تکاملی مدیریت استراتژیک شرکت مکو، طراحی ساختار سازمانی در حوزه های کسب و کار و خدمات مشترک و تدوین اسناد استراتژی به تفکیک کسب و کارها، به تشریح معماری سازمانی مکو از سه منظر استراتژی، ساختار و فرآیندها و فناوری های پشتیبان پرداخت.

در ادامه ایشان به انواع پروژه‌ها در مکو، ساختار و انواع رویکردها در راهبری آن‌ها و جایگاه مدیریت پروژه در نمودار سازمانی اشاره و مدل جامع مدیریت پروژه‌های مکو را تشریح کرد.

در ادامه مدیر و همکاران مرکز دیجیتال‌سازی ضمن معرفی ماموریت این مرکز و محصولات و خدمات مربوطه، به تشریح تجربیات خود در زمینه بهره‌برداری از روش‌های نوین و استفاده از رویکردهای چابکی و ابزار اسکرام پرداختند.

خانم مهندس بهمن‌پور با اشاره به چارچوب اسکرام برای پروژه‌هایی که بر لبه تکنولوژی حرکت می‌کنند، اصول استفاده از این ابزارها، نحوه تیم‌سازی و توجه به ابعاد فرهنگی و ساختاری تیم‌ها را توضیح داد.

ایشان حمایت ویژه مدیران ارشد از رهبری چابک در این رویکرد را یکی از پارامترهای مهم موفقیت رویکرد اسکرام برشمرد و اقداماتی که در همین راستا توسط مدیریت، سازمان، معاونین و مدیران انجام شده است را برای حاضرین تشریح کرد.    

بازدید از مرکز پایش IoT ، خانه هوشمند مپنا، خط تولید بوردهای الکترونیکی و مرکز برقی‌سازی یکی دیگر از برنامه‌های این همایش یک روزه در مکو بود که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.

 

لازم به ذکر است براساس نظرسنجی انجام شده در انتهای تور، میزان رضایت کل نمایندگان شرکت‌های حاضر در این رویداد که از شرکت‌های پتروشیمی جم، فولاد شادگان، معدنی و صنعتی گل گهر، فولاد هرمزگان جنوب، توسعه آهن و فولاد گل گهر، پایدار پلیمر و سپاهان مپنا بودند، ۸۳ درصد برآورد گردید که موید اثربخشی بالای اقدامات طرح ریزی شده است.

اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟