شرکت مکو
به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

سخن مدیرعامل

محمد حسین رفان

سخن مدیرعامل

در سال‌های نه چندان دور، تصور اینکه یک شرکت ایرانی بتواند بر قله فناوری در هریک از حوزه‌های صنعت تکیه بزند برای بسیاری از افراد قابل باور نبود. مفتخرم به اطلاع شما عزیزان برسانم، که نه تنها شرکت مکو فناوری اختصاصی خود را ارائه داده است، بلکه حوزه وسیعی از زنجیره ارزش در صنعت برق، اعم از توسعه سیستمهای کنترل و حفاظت ماشینهای دوار را به بازارهای داخلی و بین‌المللی ارائه نموده است، که صادرات سیستم اتوماسیون و کنترل فرایند مپنا (MAPCS) به کشور روسیه که خود یکی از کشورهای پیشرفته در این زمینه است نشان دهنده موفقیت این رویکرد می‌باشد.

سال‌ها آرزوی صنعت‌گران در ایران این بود که بتوانند با سرعت مطلوبی پشت سر کشور‌های مطرح جهان حرکت کنند، ولی امروز مکو جدیدترین تکنولوژی‌های برقی سازی حمل و نقل را به صورت کاملا بومی ارائه می‌دهد، تکنولوژی نوینی که هنوز بسیاری از کشورهای جهان از آن بهره نبرده‌اند. راهکارهای جامع هوشمند‌سازی، برقی‌سازی و دیجیتالی کردن سیستمها در صنایع مختلف در دستور کار مکو قرار دارد، و مسیر توسعه محصولات و سیستم‌های استرانژیک و کلیدی در صنایع مختلف با سرعت چشمگیری پیگیری می‌شود.
در پیش گرفتن این مسیر آسان نبوده است، و ادامه آن نیز آسان نخواهد بود، به همین دلیل مکو با همکاری معاونت فناوری ریاست جمهوری، استانداری البرز و شهرداری کرج، آزمایشگاه نوآوری باز با نام MECO Next را تاسیس نموده است تا جوانان متخصص ایرانی فضا و امکان توسعه فناوری‌ها و کسب و کارهای جدید را در اختیار داشته باشند.

برای موفقیت در تجاری‌سازی این نوآوری‌ها، مکو درحال ایجاد ائتلاف‌های استراتژیک با شرکت‌های بزرگ داخلی است، در همین راستا محصولات ساخت داخل به صورت OnShelf به شرکت‌های یکپارچه ساز اتوماسیونی ارائه می‌شود، تا توان حضور در بازار و پشتیبانی بهینه برای ایشان فراهم گردد. این دستاوردها بدون حمایت گروه مپنا و راهبردهای بالادستی کشور در این زمینه امکانپذیر نبود، افتخار می‌کنیم که امروز مکو تنها شرکت ارائه دهنده زنجیره کامل تامین صنعت برقی‌سازی در منطقه خاورمیانه و غرب آسیاست.
تمامی دستاوردهایی که سعی کردم در چند سطر بیان کنم، بخش کوچکی از تلاش‌هایی است که سرمایه انسانی متعهد و جوان مکو در چارچوب اصول و کدهای اخلاقی مپنا (من تا ما) ارائه کرده‌اند. توسعه پایدار هدف نهایی شرکت مکو است که بدون دستیابی به یک برند مطمئن و فناوری محور و با کیفیت محقق نمی‌شود، امیدواریم؛ چنانچه تا کنون اینگونه بوده است؛ از همراهی و همکاری نخبگان و اندیشمندان کشور عزیزمان ایران بهره ببریم و آینده درخشان‌تری را برای صنعت کشور رقم بزنیم.

اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟