به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

شهردار فردیس: شهر هوشمند در فردیس با همکاری شرکت ساخت و مهندسی برق و کنترل مپنا راه‌اندازی می‌شود

فرماندار و شهردار شهرستان فردیس در نشستی با مدیرعامل شرکت مکو که عصر یکشنبه برگزار شد با تاکید بر ظرفیت‌های ملی این شهرستان از جمله گروه مپنا، به کارگیری نخبگان ساکن فردیس را شایسته تقدیر دانستند و عنوان کردند احداث شهر هوشمند این شهر، با همکاری شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا انجام خواهد شد.

شهر هوشمند در فردیس

در این نشست که مدیر تحول اداری و فناوری شهرداری فردیس نیز حضور داشت، دکتر رفان ضمن خوش‌آمدگویی به میهمانان، اهم فعالیت‌های شرکت مکو را با بهره بردن از راه‌کارهای جامع مبتنی بر فناوری‌های نوین در حوزه برقی‌سازی، اتوماسیون و دیجیتالی کردن سیستم‌ها در صنایع مختلف، برای حاضرین تشریح کرد.

مدیرعامل شرکت مکو با برشمردن اقداماتی که این شرکت در شهرستان فردیس انجام داده است، گفت: توجه ویژه‌ای مدیران شرکت مکو به کاهش پیامدهای نامطلوب بر منابع زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی است. از این رو، در استفاده از انرژی‌های پاک، صاحب فناوری اختصاصی هستیم و توانسته‌ایم با تکیه بر این فناوری‌ها و نیروی انسانی شاغل در شرکت، حوزه‌ی وسیعی از زنجیره‌ی ارزش در صنعت برق، نفت و گاز، ریلی و سایر صنایع را به بازارهای داخلی و بین‌المللی ارائه کنیم.

فرماندار شهرستان فردیس نیز با تقدیر از شرکت مکو در به کارگیری نخبگان ساکن فردیس و بیان این‌که راه‌اندازی شهر هوشمند در تکریم ارباب رجوع تاثیر به سزایی دارد، گفت: با این اقدام، بیشتر فعالیت‌های اداری مردم به صورت الکترونیکی خواهد شد.

خداداد کاشفی با اشاره به اینکه شهرستان فردیس دارای ظرفیت‌های ملی بسیاری از جمله مپنا است، اظهار کرد: لازم است برای ایجاد امید در مردم همه دستگاه‌ها با یکدیگر هم‌افزایی داشته باشند و در راستای توسعه شهر و خدمت‌رسانی به مردم تلاش کنند.

فرماندار فردیس عنوان کرد: شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا می‌تواند همکاری در راه‌اندازی شهر هوشمند در فردیس را فرصت دانسته و توانایی‌های مجموعه خود را در سطح کشور نشان دهد.

به گفته فرماندار فردیس، لازم است در راستای نشان دادن دستاوردهای جوانان و نخبگان کشور اقدام کنیم.

در ادامه شهردار فردیس نیز گفت: شهرداری فردیس در نظر دارد شهر هوشمند این شهر را با همکاری شرکت مکو احداث کند.

محمدرضا احمدی‌نژاد اظهار کرد: محصولات تجاری‌سازی شده این مجموعه همچون برقی‌سازی خودروهای سبک و سنگین، تولید انرژی، اتوماسیون و کنترل فرآیند، دیجیتال‌سازی و … مایه مباهات است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه راه‌اندازی شهر هوشمند یکی از مهمترین اهداف مدیریت شهری فردیس است، عنوان کرد: در صدد هستیم زیرساخت‌های لازم را در این رابطه فراهم آوریم تا شاهد شهری توسعه یافته باشیم.

شهردار فردیس با بیان اینکه اولین تقاطع هوشمند چراغ‌دار در سه راه مپنا نصب می‌شود، تصریح کرد: همکارانم در مدیریت نوسازی، تحول اداری و فناوری شهرداری فردیس در راستای ایجاد و توسعه زیرساخت‌های فناوری این شهر از هیچ تلاشی فروگذار نیستند؛ لذا راه‌اندازی شهر هوشمند در دستور کار قرار گرفته است.

وی در بخش دیگری خاطرنشان کرد: مدیریت شهری فردیس از انعقاد تفاهم نامه‌ای دو سویه در راستای منافع شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا و شهرداری فردیس استقبال می‌کند.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه شرکت مکو می‌تواند در مدیریت شهری نقش به سزایی داشته باشد، گفت: یقینا استفاده از این امکانات، فردیس را به شهری توسعه یافته تبدیل می‌کند لذا راه‌اندازی شهر هوشمند در فردیس می‌تواند پایلوت راه‌اندازی این سیستم در شهرهای دیگر باشد.

در پایان این نشست، از مراکز اتوماسیون صنعتی، دیجیتال‌سازی، تجهیزات پزشکی، برقی‌سازی و خانه هوشمند مپنا بازدید به عمل آمد.

لازم به ذکر است، شهرستان فردیس کرج یکی از شهرهای استان البرز است که در نزدیکی تهران قرار دارد و از پر جمعیت‌ترین شهرهای کرج محسوب می‌شود که از سال ۱۳۹۶ از این شهر جدا شد. 

گالری تصاویر خبر:
اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟