به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

مدیر کل سازمان صمت استان البرز: شرکت مکو الگویی در تبدیل تهدیدهای تحریم‌ به فرصت‌های توسعه است

مدیر کل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز در بازدید از شرکت مکو با اشاره به اهمیت فعالیت این واحد در حوزه بومی‌سازی دانش فنی طراحی و تجاری‌سازی محصولات طراحی شده گفت: حمایت جدی و رفع موانع تولیدی واحدهای های تک و کسب و کارهای نوآورانه در دستور کار صمت البرز است.

محمد انصاری تصریح کرد: شرکت های پویا و دانش محوری همچون مکو امروز تحدیدها و تهدیدهای تحریم را به فرصت‌های توسعه صنعت کشور تبدیل کرده‌اند.

مدیر کل سازمان صمت استان البرز

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱۸۰۰ میلیارد تومانی و اشتغالزایی مستقیم مکو برای بیش از ۹۰۰ نفر از فارغ‌التحصیلان نخبه دانشگاهی کشور گفت: اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان البرز با تمام توان، ظرفیت‌های حمایتی خود را برای شکوفایی بیش از پیش واحدهایی از این دست به کار خواهد بست.

مدیر کل سازمان صمت استان البرز تاکید کرد: وظیفه ما به عنوان یک دستگاه دولتی ایجاد بسترهای لازم برای تداوم فعالیت موفق واحدهایی چون مکو است و از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

انصاری با اشاره به سرمایه‌گذاری شرکت مکو در حوزه تولید ذخیره‌سازهای انرژی که مسئله روز صنایع کشور است، افزود: می‌توانیم از این ظرفیت در کنار توسعه فرصت‌های تولید انرژی‌های تجدید‌پذیر برای تامین برق مورد نیاز صنایع کشور در دوره پیک مصرف برق، بهره ببریم و حتما تلاش خواهد شد این امکان را به شهرک‌های مختلف صنعتی استان معرفی کنیم تا گام اساسی در رفع دغدغه‌های صنعتگران برداشته شود.

وی تصریح کرد: شرکت مکو در حوزه تولید پیشرانه‌های خودرو و همچنین محصولات خودرویی هیبریدی و برقی فعال شده و محصولات جدید مرکز برقی‌سازی این شرکت، تست‌های اولیه و استاندارد لازم را گذرانده‌اند و می‌توانند به توسعه صنعت خودرویی کشور کمک کنند.

مدیر کل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز سرمایه‌گذاری شرکت مکو در حوزه صنایع و تجهیزات تصویربرداری پزشکی و رفع وابستگی‌های کشور به این محصولات را قابل تقدیر دانست و گفت: خوشبختانه گام‌های جدی در این بخش برداشته شده و زمینه تجاری‌سازی محصولات تولیدی در حال مهیا شدن است.

مدیرعامل شرکت مکو نیز در ابتدای این بازدید فعالیت‌های شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) را تشریح کرد و گفت: مکو به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه و بنگاه اقتصادی دانش‌بنیان تاسیس شد تا به همراه شرکت‌های زیرمجموعه خود، نیازهای فنی و اجرایی گروه مپنا را در حوزه توسعه، طراحی و ساخت انواع سیستم‌های اتوماسیون و کنترل فرآیندهای صنعتی، سیستم‌های حفاظت، تحریک و درایو، تحت عنوان تجهیزات برق و کنترل نیروگاهی، سایت‌های نفت و گاز، زیرساخت‌های حمل‌ونقل ریلى، صنایع فولاد و سیمان، توسعه و ساخت زیرساخت‌های شارژ و پیشرانه الکتریکی انواع خودروهای برقی سواری، کار و تجاری، توسعه سیستم‌های پایش وضعیت آنلاین موتورهای دوار، سیستم شبیه‌ساز آموزشی فرآیندهای صنعتی به ویژه نیروگاهی و سیستم‌ها و تجهیزات اصلی در صنایع مختلف، توسعه پلتفرم داده‌کاوی مپنا مایند و … به‌ صورت طراح و سازنده در زمینه‌های مختلف اعم از الکترونیک قدرت، تجهیزات تصویربرداری پزشکی، سیستم‌های هوشمند دیسپاچینگ برق و سیگنالینگ ریلی برآورده کند.
محمدحسین رفان با اشاره به اجزاء شرکت مکو که در قالب ۶ مرکز کسب و کار راه‌بردی مجزا و مختلف ساختاربندی شده‌اند توضیح داد: در شرکت ما توسعه‌ی کسب و کار در حوزه‌ی انرژی، کسب و بومی‌سازی دانش فنی طراحی و تجاری‌سازی محصولات طراحی شده، تنوع محصول از طریق پژوهش و فناوری با تمرکز بر برقی‌سازی، دیجیتال‌سازی، اتوماسیون، کنترل فرآیند و هوشمندسازی و ورود به حوزه اینترنت اشیا را محقق شده است.
در پایان این دیدار، مدیر کل سازمان صمت استان البرز و هیات همراه از سالن‌های تولید و تست، خانه هوشمند مپنا، BESS صنعتی، مرکز مانیتورینگ برقی سازی و توسعه پیشرانه‌های الکتریکی و زیرساخت‌ها، مرکز الکترونیک قدرت، سالن تولید بوردهای الکترونیک و تجهیزات پزشکی بازدید کردند.

گالری تصاویر خبر:
اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟