به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

تحقق رویای آسمان پاک با خودروی تمام برقی اسکای‌ول

گروه مپنا به عنوان فعال‌ترین شرکت در حوزه انرژی‌های نو با همکاری گروه صنایع خودروسازی کرمان، اقدام به عرضه خودروی تمام برقی نبکا ET5 نموده و امروز ۸ آبان ماه ۱۴۰۲ رویداد رونمایی از این خودرو در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.
خودروی تمام برقی اسکای‌ول

گروه مپنا و گروه صنایع خودروسازی کرمان با همکاری یکدیگر و با هدف ایجاد تحولی جدید در صنعت خودرو، شرکت توسعه و ساخت خودرو برقی نوین ماهان (نبکا) را تاسیس نموده‌اند که مأموریت اصلی این شرکت عرضه خودروهای برقی، داخلی‌سازی قطعات و زیرسیستم‌های آن است.

نبکا ET5، در ابتدا به صورت SKD در ایران عرضه خواهد شد و در ادامه با توجه به افزایش تیراژ، قطعات مربوط به حوزه باتری پک، پیشرانه برقی و سیستم‌های کنترلی توسط گروه مپنا و قطعات سیستم‌های دیگر توسط گروه صنایع خودروسازی کرمان داخلی‌سازی خواهد شد.
این خودرو دارای باطری با ظرفیت ۷۲ کیلووات ساعت و مجهز به یک پیشرانه برقی است که می‌تواند ۲۰۴ اسب بخار قدرت و ۳۲۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند.

اولین محصول شرکت نبکا، همراه با ۸ سال گارانتی باتری این شرکت، امکان پیمایش ۵۲۰ کیلومتر را تنها با یکبار شارژ باتری دارا است و زمان شارژ سریع آن حدود ۳۵ دقیقه است. 
نبکا ET5 با مجهز بودن به دستیار هوشمند راننده نسخه ۲.۵ که شامل آپشن‌هایی نظیر تشخیص خواب‌آلودگی راننده، قابلیت پارک اتوماتیک، سنسور نقاط کور، کروزکنترل تطبیقی و هوشمند، ترمز اضطراری خودکار، تابلو خوانی مسیر و هشدار تعویض خطوط می‌باشد.
نبکا ET5 اولین خودروی متصل در ایران میباشد که از طریق سامانه های ارتباطی با سرورهای نبکا و مکو در ارتباط بوده و سلامت خودرو بطور مداوم توسط سیستم‌های هوشمند بررسی و کنترل می‌شود.
از سایر آپشن‌های این خودرو میتوان به دستیار شروع حرکت در سربالایی، تشخیص محدودیت سرعت، دوربین ۳۶۰ درجه و نوربالای خودکار نام برد. همچنین نبکا ET5 با فیلتر هوای PM2.5 و امکان تصفیه ذرات معلق در هوا در کنار صندلی های بسیار راحت و نورپردازی چشم نواز رانندگی دلچسبی را نوید می‌دهد.

گالری تصاویر خبر
اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟