به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

نخستین ایستگاه شارژ اتوبوس برقی شرکت برق و کنترل مپنا در کشور به بهره‌برداری رسید

آیین افتتاح نخستین جایگاه شارژ اتوبوس برقی در ایران، صبح روز سه‌شنبه ۲۸ فروردین ماه در محل پایانه اتوبوس‌رانی باغستان کرج با حضور وزیر کشور، شهردار و اعضای شورای شهر کرج، مسئولان استانی و شهری، مدیر عامل شرکت‌ مکو، شهروندان و اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و توسعه برند مکو، شهردار کرج با اعلام اینکه کرج اولین شهری است که از نعمت اتوبوس‌های برقی دوستدار محیط زیست برخوردار می‌شود، اظهار کرد: این پروژه به همت مجموعه مدیریت شهری کرج و کمک هزار میلیارد تومانی دولت اجرایی شده است.

مهرداد کیانی افزود: به دستور وزیر کشور از صبح روز چهارشنبه اتوبوس‌های برقی در خیابان شهید بهشتی به صورت رایگان به شهروندان خدمات ارائه می‌دهند.

ایجاد و گسترش شبکه شارژ هوشمند وسایل نقلیه برقی و گسترش حمل‌ونقل برقی عمومی در سطح کشور یکی از اهداف اساسی مرکز کسب‌وکار برقی‌سازی شرکت برق و کنترل مپنا بوده و در این راستا گروه مپنا با سیاست کلان برقی‌سازی، گام مهمی در جهت تحقق توسعه شبکه شارژ هوشمند و همچنین پیشروی به سمت آینده‌ صنعت حمل و نقل، همگام با کشورهای پیشرفته جهان برداشته است.

از این رو، نخستین جایگاه شارژ اتوبوس برقی در کشور با بهره‌مندی از ۸ دستگاه شارژر سریع ۲۴۰ کیلوواتی که قادر است ۱۶ اتوبوس برقی را به طور همزمان شارژ کند، در پایانه اتوبوس‌رانی باغستان کرج به بهره‌برداری رسید.

مرکز کسب‌وکار برقی‌سازی شرکت مکو به عنوان بازوی اجرایی گروه مپنا با هدف عملی ساختن مسئولیت‌ اجتماعی خود و اهداف زیست محیطی برنامه‌ریزی شده در سال‌های گذشته، اقدامات مهمی را در جهت گسترش زیرساخت شارژ هوشمند خودروهای برقی به ثبت رسانده تا در آینده شهروندان از وجود شبکه زیرساخت برای شارژ و پشتیبانی از تأمین انرژی خودروهای برقی در کشور اطمینان حاصل نمایند.

 

گالری تصاویر خبر
اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟