به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

تور تعالی برنامه‌ریزی استراتژیک شرکت‌های گروه مپنا به میزبانی شرکت مکو برگزار شد

اشتراک‌گذاری تجربیات برتر، یکی از ارکان تسری فرهنگ تعالی سازمانی و ورود به سطوح بالای تعالی است که شرکت‌های پیشرو طرح‌ریزی می‌کنند. در همین راستا شرکت مکو با همکاری گروه مپنا درتاریخ دوم آذرماه سال جاری اقدام به برگزاری تور تعالی با موضوع “بیان چالش‌ها و مدل‌های اجرایی رویکرد مدیریت استراتژیک”  نمود.

این رویداد با حضور دکتر همایونفر، از ارکان اصلی جایزه ملی تعالی سازمانی؛ مدیران و متخصصان حوزه برنامه‌ریزی راهبردی و تعالی شرکت‌های گروه مپنا برگزار گردید. از اهم شرکت‌های حاضر در این رویداد می‌توان به معاونت سیستم‌های ستاد مپنا و شرکت‌های توگا، مپنا بویلر، مشاوره مدیریت مپنا، البرز توربین، توسعه ۲، O&M ، OGDC، موادکاران، تبسم، مپنا لکوموتیو، نصب نیرو، حفاری مپنا، آلومینیوم المهدی، تعمیرات و توسعه بهره‌برداری ریلی اشاره نمود.

طی تور تعالی برگزار شده شرکت‌های مکو، توگا و مپنا بویلر که دارنده تندیس سیمین جایزه ملی تعالی سازمانی و تندیس نقره‌ای جایزه تعالی مپنا می‌باشند، تجارب موفق پیاده‌سازی نظام مدیریت استراتژیک در شرکت‌های خود را ارائه نمودند.

در ابتدای این برنامه، دکتر همایونفر به تشریح اهم تغییرات مدل تعالی بومی مپنا نسبت به ویرایش قبلی و همچنین مفاهیم مرتبط با برنامه‌ریزی استراتژیک در این مدل پرداخت.

سپس مهندسین مقدم و امینی، نماینده‌های شرکت توگا، روش‌های تدوین، اجرا و بازنگری استراتژی‌ها و چالش‌ها و موانع پیاده‌سازی نظام برنامه‌ریزی استراتژیک در شرکت توگا را تشریح کردند.

در ادامه مهندس روحانی ملک، نماینده شرکت مپنا بویلر، به بیان تجربیات مشابه در این شرکت پرداخت.

معاون سیستم‌ها و منابع انسانی شرکت مکو نیز به تشریح مدیریت استراتژیک مکو با رویکرد عملیاتی و تجارب کسب شده از پیاده سازی این رویکرد پرداخت. دکتر دهبان با اشاره به سیر تکاملی مدیریت استراتژیک شرکت مکو، طراحی ساختار سازمانی در حوزه های کسب و کار و خدمات مشترک، تدوین اسناد استراتژی به تفکیک کسب و کارها، به تشریح سیر تکاملی ساختار کمیته ای، کنترل عملکرد کسب و کارها در کمیته راهبردی و تعالی، رویکرد پایش محیطی (MES)، رویکرد برنامه ریزی سناریو بر مبنای شناسائی، تحلیل و ارزیابی ریسک‌های استراتژیک سازمان پرداخت و به موارد مرتبط در این موضوعات اشاره نمود.

در پایان این همایش یک روزه، مدعوین از فعالیت‌های اجرایی شرکت مکو شامل محصولات و خدمات کسب و کار خودرو برقی، خط تولید بردهای الکترونیکی و مرکز پایش وضعیت نیروگاه‌ها بازدید به عمل آوردند که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.

اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟