به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

طراحی و ساخت ایستگاه های شارژر ۲۰ و ۵۰ کیلووات خودروهای برقی در شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا

با توجه به افزایش ضریب نفوذ خودروهای برقی در آینده­ای نزدیک و لزوم توجه به زیر ساخت­های این صنعت، گروه مپنا به عنوان یک شرکت پیشرو در استفاده از انرژی های پاک در اقدامی پیشرو تصمیم به تاسیس جایگاه­های شارژ و شبکه شارژینگ در کشور گرفت. یکی از اجزای مهم این جایگاه­ها، شارژر می­باشد که به عنوان اولین گام باید ایستگاه های شهری را با آن تجهیز کرد. از این رو مرکز پژوهش خودروهای برقی شرکت مکو با استفاده از متخصصین مجرب موفق به طراحی و ساخت ایستگاه های شارژ ۲۰ و ۵۰ کیلووات با پروتکل های متنوع قابل استفاده برای انواع خودروهای وارداتی و داخلی بر اساس استانداردهای CHAdeMO و CCS شد.

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده توسط گروه مپنا، ابتدا ایستگاه های شارژر تجمیع شده و در ادامه ماژول های الکترونیکی کنترل و قدرت آن بومی سازی خواهند شد.

شارژر خودروی برقی یک تجهیز الکتریکی جهت شارژ خودروهای برقی است که می تواند در در منازل، مجتمع های مسکونی و تجاری و ایستگاه­های شارژ عمومی در سطح شهر مورد استفاده قرار گیرد. این شارژرها در سه سطح دسته بندی می شوند که در سطح یک حداکثر توان ۲ کیلووات برای استفاده در منازل شروع، سپس با حدکثر توان ۲۰ کیلووات برای استفاده در مجتمع ها، مراکز تجاری و پارکینگ ها به سطح دو می رسند. در سطح سوم توان آنها در دو رنج متداول ۲۰ و ۵۰ کیلووات که با برق سه فاز تغذیه می شوند برای ایستگاه های شارژ در نظر گرفته می­شوند.

تجهیزات شارژر طراحی شده توسط شرکت مکو از سه بخش مبدل الکترونیک قدرت، با هدف دریافت توان AC از شبکه ۳ فاز محلی و تزریق جریان DC به باتری؛ شبکه ارتباطی با خودرو به منظور دریافت اطلاعات مربوط به وضعیت باتری خودرو و مشخصات آن جهت شارژ بهینه باتری؛ و بخش های جانبی مانند سیستم مانیتورینگ، شبکه بی­سیم، رابط کاربری، سیستم پرداخت، نمایشگر وضعیت و … تشکیل شده است.

در این راستا گروه مپنا با نیاز سنجی دقیق بازار قصد دارد تا محصولات ایستگاه شارژر خود را در محدوده های توانی و استانداردهای گوناگون مطابق جدول زیر به بازار عرضه کند.

مدل ساختار ردیف
MAPEVCS50-C ۵۰KW CCS ۱
MAPEVCS50-J(G) ۵۰KW CHAdeMO (+optional GB) ۲
MAPEVCS50-CJ(G) ۵۰KW CCS and CHAdeMO (+optional GB) not simultaneously ۳
MAPEVCS50-CL ۵۰KW CCS and 22KW AC socket simultaneously ۴
MAPEVCS50-J(G)L ۵۰KW CHAdeMO (+optional GB) and 22KW AC socket simultaneously ۵
MAPEVCS50-CJ(G)L ۵۰KW CCS and CHAdeMO (+optional GB) not simultaneously and a 22KW AC socket simultaneously with each of DC standards. ۶
MAPEVCS50-CH ۵۰KW CCS and 43KW AC connector simultaneously ۷
MAPEVCS50-J(G)H ۵۰KW CHAdeMO (+optional GB) and 43KW AC connector simultaneously ۸
MAPEVCS50-CJ(G)H ۵۰KW CCS and CHAdeMO (optional GB) not simultaneously and a 43KW AC connector simultaneously with each of DC standards.  

۹

MAPEVCS50-H ۴۳KW AC connector ۱۰

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟