به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

واگذاری طراحی و ساخت داخل مبدل فتوولتاییک ۲۰ کیلووات به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا

پژوهشگاه نیرو پروژه طراحی و ساخت مبدل های رشته ای سه فاز قابل استفاده در سیستم های تجاری و نیروگاهی را با هدف بومی سازی آن و با در نظر گرفتن توان مهندسی و فنی بالا مطابق با تکنولوژی روز دنیا و تجربه متخصصان داخلی به شرکت برق و کنترل مپنا واگذار کرد.

هدف از انجام این پروژه پیاده سازی یک مبدل ۲۰ کیلو وات با قابلیت دنبال کردن نقطه بیشینه توان، بخش‌های کنترل، حفاظت و اتصال به شبکه آن است. دست یابی به دانش فنی ساخت مبدل های رشته ای توان متوسط و مسائل جانبی آن، صرفه اقتصادی بالا جهت استفاده در مقیاس های تجاری، دست یابی به الگوی طراحی برای سایر مبدل ها با توان های بالاتر، بهبود و توسعه کلیه قابلیت های حفاظتی برای مبدل های مورد استفاده در سیستم های توان بالا و شناسایی چالش های کاربرد اینورترهای سه فاز در شبکه و رفع آن ها، از دیگر اهداف این پروژه می باشد.

رشد سریع علم و تکنولوژی و ضرورت توجه به کاهش آلودگی های زیست محیطی، استفاده از منابع انرژی نو به ویژه انرژی باد و خورشید را در کانون توجه کشورهای پیشرفته قرار داده است. درکشور ما نیز استفاده از این منابع پاک انرژی و تبدیل آن به انرژی الکتریکی رو به رشد می‌باشد. مزیت‌های اصلی استفاده از انرژی‌های نو شامل تجدید پذیر بودن، پایان ناپذیری، سازگاری با محیط زیست و در طول زمان نیز دارای صرفه اقتصادی خواهد بود.

ظرفیت بالای تابش خورشیدی، استفاده از آن را در ابعاد مختلف اعم از خانگی، تجاری و نیروگاهی گسترش داده است. با توجه به این امر، تکنولوژی های مورد استفاده در مبدل های این سامانه ها که از آن ها به عنوان قلب سیستم یاد می شود، توسعه یافته است.

لازم به ذکر است شرکت دانش بنیان مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) به پشتوانه دانش و تجربه فنی بالا و به روز خود در حوزه­های برق، حفاظت، کنترل و ابزار دقیق، اقدام به طراحی و بومی­سازی فناوری و ساخت داخل تجهیزات اصلی، کلیدی و استراتژیک در صنایع مختلف نموده است و به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های فعال در کشور و منطقه در حوزه نیروگاهی، نفت و گاز، حمل و نقل ریلی و جاده‌ای و انرژی­های تجدیدپذیر می‌باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟