به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

نصب و راه اندازی سامانه بومی اتوماسیون و کنترل فرآیند مپنا (MAPCS) در نیروگاه دولتی نکا

با تائید و حمایت شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی برای اولین بار سامانه بومی اتوماسیون و کنترل فرآیند مپنا (MAPCS) در نیروگاه دولتی نکا نصب و راه اندازی خواهد شد.
با حضور مدیران و کارشناسان شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی، مدیر توسعه بخش گاز نیروگاه نکا و شرکت مشانیر در شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا، سامانه اتوماسیون و کنترل فرآیند مپنا مورد تائید قرار گرفت و گام بلندی در حمایت از تولید داخل و در راستای قطع وابستگی به خارج از کشور و بهره‌ برداری از آن در نیروگاه های دولتی برداشته شد.
پیش از این، سامانه بومی MAPCS نیروگاه حیدریه نجف، بلوک های بخار سیکل ترکیبی پرند، طوس و عسلویه و همچنین واحد گاز نیروگاه غرب کارون به بهره برداری رسیده است و با تائید فنی کارفرمای نیرگاه نکا، در پروژه های توربین ملی بعثت و نیروگاه زغال سنگ سوز طبس نیز به کار گرفته خواهد شد.
شایان ذکر است بررسی مشخصات فنی و امکان استفاده از سامانه MAPCS در پروژه های نیروگاهی دولتی از یک سال پیش در دستور کار مشترک میان شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی، معاونت مهنسی گروه مپنا و شرکت مکو قرار گرفت و پس از تائید نهایی کارفرما و مشاور، برای اولین بار در توسعه ی واحد گاز نیروگاه دولتی نکا نصب خواهد شد.
سامانه بومی سازی شده اتوماسیون و کنترل فرآیند مپنا یک سامانه پیشرفته FCS/DCS ساخت شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) می باشد که با اخذ تائیدیه های لازم از آزمایشگاه های صنایع انرژی(EPIL) و سازمان پدافند غیرعامل و همچنین دریافت گواهینامه بین المللی KEMA این توانایی را دارد که انواع فرآیندهای صنعتی مثل فرآیند نیروگاهی، پالایشگاهی، پتروشیمی، صنعت مواد غذایی و شیمیایی و … با هر سطح از پیچیدگی را کنترل نماید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟