به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

حمل و نقل برقی به ایستگاه اصفهان می‌رسد

تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک با هدف گسترش زیرساخت‌ها و تسهیلات مورد نیاز در جهت برقی‌سازی کلان شهر اصفهان بین شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) و شرکت تولید اتوبوس برقی پارسان (شتاب) و شهرداری اصفهان به امضا رسید.
این تفاهم‌نامه با عنایت به اهمیت کاهش آلودگی ناشی از حمل و نقل در کلان شهرهای کشور و گسترش زیرساخت‌های مربوط به حمل و نقل نوین و انرژی پاک و توسعه حمل و نقل برقی، جهت ارتقای پتانسیل‌های برقی‌سازی در شهر اصفهان و نیز حفظ سلامت شهروندان اصفهانی و لزوم حفاظت از محیط زیست نهایی شد.
در مراسم امضای این تفاهم‌نامه که روز چهارشنبه هفتم مهر ماه در محل شهرداری اصفهان برگزار شد، در ابتدا آقای مهندس صادقیان معاون برنامه ریزی شهرداری شهر اصفهان، اقدامات انجام شده در حوزه برقی‌سازی شهر اصفهان و ضرورت اجرای مفاد تفاهم‌نامه را تشریح کرد. وی اذعان داشت یکی از نقش های اصلی آلودگی هوا در شهر اصفهان، ناشی از ناوگان حمل و نقل است. لذا بر اساس جستجوهای انجام پذیرفته و جلسات برگزار شده بین مپنا و شهرداری اصفهان، این شهرداری به دنبال گزینه ای برای همکاری و توسعه اتوبوس برقی، زیر ساخت ها و مطالعات بود. بر اساس کارهای قبلی انجام شده توسط گروه مپنا در شهر مشهد، شهرداری اصفهان تصمیم گرفت از این شرکت برای برقی سازی شهر اصفهان بهره ببرد.
ایشان بخشی از آلودگی شهر اصفهان را ناشی از شهرهای اطراف اصفهان دانست و بیان کرد این حرکت می تواند برای این شهرها نیز یک الگو باشد. وی خاطر نشان کرد این تفاهم نامه سه جانبه در حوزه های زیر ساخت برقی، اتوبوس برقی، نرم افزارهای مانیتورینگ و توسعه خودروهای برقی است. ایجاد زیر ساخت ها و استفاده از اتوبوس برقی و استفاده از وسایط نقلیه برقی از اهداف اصلی این تفاهم نامه است.
در ادامه آقای مهندس مرادی مدیر عامل شرکت شتاب به بیان خصوصیات فنی اتوبوس برقی محصول مشترک گروه مپنا و شرکت عقاب افشان پرداخت و بیان کرد این اتوبوس تمام برقی که اخیرا در مشهد رونمایی شده است دارای پیمایش حدود ۲۵۰ کیلومتر است و از انواع شیوه های شارژر فوق سریع، سریع و کند بهره میبرد. این یک اتوبوس کاملا هوشمند است، البته این اتوبوس، اولین خودرو برقی تجاری شده در کشور نیز هست.
پس از ایشان، دکتر محمدحسین رفان، مدیرعامل شرکت مهندسی و برق کنترل مپنا (مکو) نیز به تبیین اهمیت برقی‌سازی و ضرورت‌های اجتماعی این رویکرد پرداخت و خاطرنشان کرد: شیوه برقی سازی اتوبوس برقی بر اساس تکنولوژِی موتور نزدیک چرخ موجب افزایش بازدهی آن می شود. این اتوبوس، داخلی سازی شده به معنای واقعی است و در همه بخش ها بر اساس توان داخلی طراحی شده است. وابستگی دو مقوله خودرو برقی و زیر ساخت مدتها موجب شده بود که هیچ یک از بسترهای برقی سازی شهرها فراهم نباشد، امروز هر دو مشکل توسط گروه مپنا حل شده است. در همه سطوح از جمله موتور، خودرو و اتوبوس زیر ساخت شارژ فراهم است.
ایشان همه محصولات شارژرهای طراحی و ساخته شده توسط گروه مپنا را تشریح و همچنین سایر توانمندیهای گروه مپنا در حوزه خودروهای برقی و خودروهای اشتراکی را نیز بیان نمودند.
همچنین عبدالله اکبری راد، رئیس هیأت‌مدیره گروه صنعتی عقاب افشان و رئیس هیأت‌مدیره شتاب، به ضرورت استفاده از اتوبوس‌های برقی و مزایای اجتماعی و زیست محیطی آن پرداخت و تصریح کرد: قبلا سابقه همکاری با شهرداری اصفهان داشته ایم و این شهر یکی از پایگاه های اصلی همکاری با گروه عقاب افشان و شتاب است. اتوبوس برقی شتاب یک کار ملی است و در مقیاس جهانی قابل رقابت است. وی اذعان داشت توان بسیار بالایی در مشارکت مپنا و عقاب افشان برای تولید اتوبوس های برقی ایجاد شده است. ایشان پیشنهاد دادند یک برنامه کوتاه مدت و بلند مدت برای توسعه اتوبوس های برقی تدوین شود چرا که اینکار برای اصفهان که یک شهر توریستی است از اهمیت زیادی برخوردار است.
سخنران پایانی این مراسم نیز آقای دکتر قاسم زاده، شهردار محترم اصفهان بودند که فرمودند انگیزه بالایی در شهرداری اصفهان برای ایجاد شهر پاک وجود دارد و مهم تر از آن، اهمیت حمایت از تولید داخلی برای ما است. امروز این تفاهم نامه امضا خواهد شد و پس از آن تیم های کارشناسی به جزئیات موارد خواهند پرداخت، تفاهم نامه دارای دو فاز اصلی مطالعات و اجرا است که پس از این امضا متناسبا برای هر بند، قرارداد امضا خواهد شد.
در انتهای این رویداد تفاهم نامه همکاری بین شهرداری اصفهان و شرکت شتاب و شرکت مکو به امضا رسید. همچنین مقرر شد در نخستین جلسه مشترک، طرفین نتایج مطالعات اولیه و پیشنهادهای فنی – اجرایی – اقتصادی خود را برای پروژه برقی‌سازی ناوگان شهری شهر اصفهان به همراه احداث ایستگاه‌های شارژ و سایر زیرساخت‌ها ارائه نمایند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟