به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

سومین نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی

حضور فعال شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) در سومین نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی
سومین نمایشگاه صنعت پتروشیمی کشور با عنوان نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی با نگاه ویژه به صنعت پالایش و پتروپالایش در جزیره کیش برگزار شد.
این رویداد که از تاریخ دوم اسفند ۱۴۰۰ با حضور جمعی از مسئولان، تولیدکنندگان، سرمایه‌گذاران و فعالان عرصه صنعت پتروشیمی، نفت، پالایش، پتروپالایش و تأمین‌کنندگان منابع مالی و بانک‌های کشور در نمایشگاه بین‌المللی جزیره کیش گشایش یافت، فرصت مغتنمی برای بنگاه های بزرگ اقتصادی و تشریح برنامه های موفق خود درزمینه پشتیبانی از تولید، مانع زدایی همچنین برنامه ریزی و ترسیم نقشه راه آینده در صنعت ارز آور و اشتغال زای پتروشیمی و پتروپالایشگاهی به وجود آورد.
گروه مپنا با برپایی غرفه در سومین نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی میزبان بازدیدکنندگان این نمایشگاه بود. شرکت مهندسی و ساخت برق وکنترل مپنا (مکو) نیز به منظور معرفی بیشتر دستاوردها، افزایش سطح همکاری با شرکت‌های دست‌اندرکار در صنایع مرتبط و نیز اطلاع‌رسانی دربارۀ آخرین فنآوری‌های موجود از جمله قابلیت‌های سامانه های اتوماسیون وکنترل فرآیند مپنا (MAPCS)، پایانه از راه دور (RTU) و همچنین سیستم پایش وضعیت (CM) درغرفه مپنا حضور یافت و با مدیران‌عامل شرکت‌های فعال در این صنعت دیدار کرد.
معاون اقتصادی رئیس جمهور در جریان بازدید از سومین نمایشگاه صنعت پتروشیمی کشور در جمع فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران صنعت پتروشیمی کشور حاضر شد و از غرفه گروه مپنا بازدید کرد. همزمان با حضور مدیر منطقه ای آب و برق خوزستان و هیات همراه از غرفه گروه مپنا و بازدید از سامانه CM، خواستار استقرار این سامانه برای ژنراتور و ترانس نیروگاه آبی وگازی شمال و جنوب کیش شد و در این خصوص با نمایندگان حاضر در غرفه مذاکرات اولیه صورت پذیرفت. همچنین مذاکراتی با نمایندگان پتروشیمی مبین در خصوص مناقصه سیستم تحریک MAPEX صورت گرفت.
لازم به ذکر است در حاشیه این نمایشگاه چندین تفاهم‌‎نامه نیز به امضا رسید. طی روزهای برپایی نمایشگاه، بیش از ۲۰ کارگاه، پنل و نشست‌ تخصصی شامل موضوعات اساسی و مهم با هدف شناسایی نیازها، تقویت ساخت داخل و رشد بومی سازی در صنعت پتروشیمی و پتروپالایش با حضور مدیران و متخصصان بخش های مختلف وزارت نفت و حوزه پتروشیمی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، انجمن استصنا و مدیران نهادهای مالی و پولی، از دیگر برنامه های این رویداد بود. قابل ذکر است هلدینگ های خلیج فارس، پتروفرهنگ، شستان و بیش از ۷۰ شرکت پتروشیمی، پالایشی، پتروپالایشگاهی نیز در کنار شرکت ها و بنگاه های اقتصادی دیگر در این رویداد اثرگذار ملی حضور یافتند.


دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟