به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

هوشمندسازی از شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا به مقصد مناطق آزاد

دومین نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات کیش (کیتکس) ۲۰۲۲ با محوریت هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، شهر هوشمند، زیرساخت و امنیت، رسانه دیجیتال، بلاک‌چین و رمز ارزها هفته گذشته در جزیره کیش و مشارکت ۱۹۰ شرکت مخابراتی و ارتباطی، دانش بنیان و استارتاپی برگزارشد. این نمایشگاه با حضور دکتر ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، دکتر محمدامین آقامیری معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات افتتاح شد.

در این رویداد چهار روزه، مدیران ICT، و تصمیم­گیران جزیره کیش، مناطق آزاد اروند، قشم، ماکو، چابهار و انزلی نیز حضور یافتند. با توجه به همسو بودن اهداف مرکز دیجیتال‌سازی شرکت مکو و مدیریت ICT گروه مپنا در هوشمندسازی و موفقیت­های این شرکت در حوزه یاد شده از یک سو و ظرفیت­های مناطق آزاد از طرف دیگر، جلسه ای در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه با حضور مهندس سوداگران، مدیر ICT جزیره کیش و سایر مدیران ICT مناطق آزاد کشور، دکتر رفان، مدیرعامل شرکت مکو و مهندس سبحانی پور، مدیر ICT شرکت گروه مپنا، قائم مقام و مدیران مراکز دیجیتال سازی و توسعه خودرو برقی و زیرساخت‌های شرکت مکو و کارشناسان مرتبط این حوزه، در مناطق آزاد برگزار شد.

در این جلسه تصویربرداری پزشکی Cloud، بلاک‌چین، li-Fi ، پلتفرم IoT و IioT گروه مپنا با نام مپنا مایند، هاب هوشمند مایندا و سایر تجهیزات هوشمند ساخته شده و اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی به­عنوان دستاوردهای این ۲ شرکت در حوزه هوشمندسازی معرفی شدند که مورد توجه مهندس سوداگران، مدیر ICT منطقه آزاد کیش و همچنین سایر مدیران و کارشناسان حاضر در جلسه قرار گرفت. باتوجه ‌به مذاکرات صورت‌گرفته، قرار است شرکت مکو طرح­های پیشنهادی خود را برای هوشمندسازی شبکه برق منطقه آزاد کیش ارائه کرده تا در جلسات تخصصی ارائه و بررسی شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟