به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

گامی بلند در جهت تحقق پروژه خودروهای متصل در کشور

امضای تفاهم نامه همکاری فی مابین شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) و شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل

روز سه شنبه مورخ ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در حاشیه نمایشگاه خودرو تهران در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب، مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بین شرکت مکو و شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل برگزار گردید. در این مراسم که با حضور مدیرعامل محترم شرکت مکو جناب آقای دکتر رفان، قائم مقام محترم شرکت مکو جناب آقای مهندس حیدری و مدیرعامل محترم شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل جناب آقای دکتر عباسی به انجام رسید، هر دو طرف به توان زیرساختی و علمی موجود در این دو شرکت تاکید کردند و از عزم جدی خود جهت همکاری در زمینه پروژه خودروهای متصل خبر دادند.
شرکت مکو و شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل مذاکرات خود در زمینه خودروهای متصل را از سال گذشته آغاز نموده اند و پس از گذشت ۱ سال، نسبت به موضوعات این تفاهم نامه به توافق رسیده اند. این تفاهم نامه حول ۳ محور اصلی تدوین گردیده است که عبارتند از همکاری در زمینه سرویس های خودرو متصل، همکاری در حوزه زیرساخت داده، سرورهای ذخیره ساز و ابر داده و همچنین همکاری در حوزه ارتباطات M2M. مطابق با این تفاهم نامه شرکت مکو متعهد می گردد که سخت افزار و قطعات افتر مارکت مورد نیاز برای هوشمند سازی و متصل نمودن خودرو و همچنین قسمت های نرم افزاری داخل خودرو و سیستم های شارژ را برای انواع خودروهای داخلی و خارجی آماده سازد. همچنین این شرکت متعهد شد که خودروهای برقی و شارژرهای خود را مجهز به سخت افزار مورد نیاز جهت هوشمند سازی نماید و در تدوین طرح تجاری موضوعات مطرح شده در تفاهم نامه همکاری نماید.
از سوی دیگر، شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل متعهد گردید زیرساخت ارتباطی مورد نیاز (شامل شبکه، APN، سیم کارت دیتا و تجهیزات زیرساختی) را طراحی نموده و توسعه دهد. علاوه برآن، بروزرسانی و توسعه دیتا سنتر، سرور و تجهیزات ذخیره ساز جهت نگهداری استاندارد داده ها و همچنین تامین پلتفرم مورد نیاز برای ارتباطات مورد نظر بر عهده ایرانسل خواهد بود.
در پایان مقرر گردید که پس از امضای این تفاهم نامه، کارگروه های تخصصی در زمینه موضوعات مورد توافق تشکیل گردد و طی جلسات منظم، این موضوعات پیگیری گردند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟