به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

شرکت مکو طراح و سازنده تابلوهای سیستم کنترل توربین‌های روستون

در سال ۱۳۹۸ شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – منطقه خوزستان با توجه به قدیمی بودن سیستم­های کنترل توربین­های TB4000 و TB5000 به دلیل مشکل در تامین قطعات یدکی، هزینه مالی تامین قطعات یدکی، قابلیت پایین سیستم قدیمی، مشکلات موجود در بهره­برداری و نگهداری از سیستم­های قدیمی کنترل توربو پمپ‌ها، مجموعه توربین، پمپ، شیر برقی و … در مرکز انتقال نفت سبز آب موجب شد تا نسبت به جایگزینی تابلوهای کنترل جدید مبتنی بر PLC اقدام نماید.

شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) به ­منظور بروز رسانی سیستم کنترل توربین­های روستون ۱، ۴ و ۵ مرکز انتقال نفت شهید زنگنه، در مناقصه شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران شرکت کرد. پس از بررسی­های فنی و اخذ امتیاز لازم و قیمت مناسب، شرکت مکو برنده این مناقصه شد.

سرانجام با پشت سر گذاشتن چالش­های موجود، سیستم­های کنترل طراحی شده در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به مرحله تست­های کارخانه­ای رسید. این آزمایش با حضور آقایان مهندس هاشمی زاده؛ معاون فنی، مهندس مجدی؛ رئیس خدمات مهندسی ابزار دقیق، مهندس کوشکی؛ رئیس نگهداری و تعمیرات، مهندس گتوندی؛ رئیس نگهداری ابزار دقیق و آقای عباسی؛ رئیس خدمات مهندسی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – منطقه خوزستان انجام شد.

با کسب نتایج موفقیت ­آمیز تست­های کارخانه­ای و تأیید کارشناسان حاضر، قرار است تابلوها به محل سایت کارفرما منتقل ­شود.

در پایان تست‎های کارخانه‌ای، نمایندگان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران از سالن‌های تولید و تست، مرکز خودرو برقی و زیرساخت‌ها، مرکز اتوماسیون و کنترل فرآیند مپنا و مرکز الکترونیک قدرت شرکت مکو بازدید و با توانمندی‎های مهندسی و سایر محصولات این شرکت آشنا شدند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟