به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

سنکرون واحد ۳ نیروگاه بعثت تهران با سامانه تحریک MAPEX کلاس  A مکو

واحد ۳ نیروگاه بعثت تهران پس از ۵۵ سال،  با سامانه تحریک MAPEX کلاس A  شرکت مکو سنکرون و مجددا راه اندازی شد؛ گفتنی­ ست این نیروگاه بلافاصله با توان کامل شروع به کار کرده ­است. با توجه به شرایط خاص سایت و قدیمی بودن تجهیزات، تابلو تحریک MAPEX به صورت سفارشی و مطابق با نیازهای مشتری طراحی و ساخته شد؛ به گونه ای که امکان استفاده از سامانه تحریک گر کمکی نیروگاه نیز فراهم شد.

در این طراحی با نوسازی سامانه تحریک، کارایی ژنراتور در کنترل توان راکتیو ارتقا یافته و به تثبیت ولتاژ شبکه کمک کرده است. همچنین در این طراحی برای اولین بار از Field Flash  استفاده شده است. در واقع بعد از پروژه ایرانشهر این دومین پروژه کلاس A  مناقصه ایی است که کل فرآیند نصب و راه اندازی آن در کمتر از دو ماه به اتمام رسید.

تحریک استاتیک MAPEX یک سامانه مدرن برای کنترل ولتاژ خروجی ژنراتورهای توان متوسط و بالا بوده که در شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) طراحی و ساخته شده است. این سامانه علاوه ­بر تطابق با استانداردهایی IEC و IEEE، محصولی کاملا بومی و دانش ­بنیان بوده که هم در بخش الکترونیک قدرت هم در بخش کنترل نیز مورد تائید معاونت علمی ریاست جمهوری است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟