به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

امضای تفاهم نامه همکاری سه جانبه شرکت مکو، شرکت شتاب و شهرداری همدان در زمینه برقی سازی حمل و نقل در شهر همدان

در تاریخ ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ تفاهم نامه همکاری سه جانبه بین شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو)، شرکت تولید اتوبوس برقی پارسان (شتاب) و شهرداری همدان به امضا رسید و پس از آن، مسئولین شهر همدان از اتوبوس زیما بازدید کردند.

در این مراسم که رئیس شورای اسلامی شهر همدان، آقای مسگران؛شهردار شهر همدان، آقای حسینی؛ دکتر رفان، مدیر عامل شرکت مکو؛ مهندس حیدری، قائم مقام مدیر عامل؛ مهندس مرادی، مدیر عامل شرکت شتاب؛ دکتر دمشقی، مدیر مرکز توسعه خودرو برقی و زیرساخت‌ها؛ مهندس حاجیان، رئیس محترم سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری همدان؛ مهندس بیاناتی، رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری همدان و دیگر مسئولین حضور داشتند، همکاری در جهت مطالعات جامع برقی سازی شهر همدان، همکاری در زمینه استفاده از اتوبوس برقی زیما و همچنین فراهم کردن زیرساخت ها جهت پیاده سازی حمل و نقل برقی در شهر همدان در قالب یک تفاهم نامه سه جانبه به امضای مدیران عامل شرکت های مکو و شتاب و شهردار این شهر رسید.

در آغاز این مراسم که در محل شهرداری شهر همدان برگزار شد، دکتر رفان درباره شرکت مکو و حوزه‌ی فعالیت های آن توضیحاتی ارائه کردند و همکاری این شرکت با شرکت عقاب افشان را تشریح کردند.

ایشان با اشاره به اهمیت برقی سازی و حذف خودروهای درون سوز در کشورهای مختلف افزودند: گروه مپنا چند سال قبل به این حوزه ورود داشته است و فعالیت های خود در زمینه زیرساخت شارژ و توسعه خودرو برقی را پیگیری می کند.

مدیر عامل شرکت مکو به تکنولوژی های به کار رفته در پیشرانه های برقی مپنا اشاره کردند و با تشریح فرآیند داخلی سازی اتوبوس برقی زیما، در خصوص ویژگی های فنی این اتوبوس از جمله قابلیت شارژ با روش های مختلف، لو فلور بودن و … توضیحاتی را ارائه کردند.

در ادامه مهندس حاجیان رئیس سازمان سرمایه گذاری شهرداری همدان نکاتی را در مورد برنامه های شهر همدان جهت استفاده از انرژی های پاک ارائه کرد و علاقه مندی این سازمان به همکاری با شرکت مکو در زمینه سولارفارم، توربین بادی و قطار شهری را اعلام کرد.

سپس مهندس مرادی با اشاره به شاخص های اتوبوس برقی زیما، خاطر نشان کرد: زیما بر اساس اتوبوس های مطرح و خوب دنیا طراحی و ساخته شده است. مدیر عامل شرکت شتاب با اشاره به شعار “تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین” افزود: در حوزه حمل و نقل برقی تمام دانش موجود است و این صنعت در آینده نزدیک می تواند باعث اشتغال‌زایی بسیار بالایی در کشور گردد.

در پایان این رویداد، شهردار همدان نیز ضمن خوشامدگویی و تشکر از مدیران شرکت مکو و شتاب جهت حضور در جلسه، با اشاره به ضرورت ایجاد یک کارگروه در حوزه های مورد بحث تاکید کرد: شهرداری همدان در صدد است طرح جامعی را آماده کند تا مشخص شود که کدام شیوه حمل و نقل مناسب شهر همدان می باشد و حضور یک هفته ای اتوبوس برقی زیما در شهر همدان در این راستا موثر است.

با امضای این تفاهم نامه و بازدید حاضرین از اتوبوس برقی زیما، این اتوبوس در آخرین هفته فصل بهار میهمان شهر همدان خواهد بود و به شهروندان این شهر خدمت رسانی خواهد کرد.

لازم به ذکر است این اتوبوس تاکنون در شهرهای مشهد، اصفهان، تهران، تبریز و شیراز مورد بهره برداری آزمایشی قرار گرفته است و همدان ششمین مقصد این اتوبوس برقی ایرانی خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟