به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

کارخانجات صنعتی گروه مپنا و شرکت مکو میزبان شهردار تهران

شهردار تهران روز پنجشنبه دوم تیر ۱۴۰۱ مهمان گروه مپنا بود و از خط شش مترو تهران و کارخانه های مپنا در استان البرز بازدید کرد.
دکتر زاکانی، شهردار تهران در همراهی با دکتر علی آبادی، مدیرعامل گروه مپنا با توانمندی‌های این مجموعه در حوزه‌های توسعه خطوط مترو پایتخت، تأمین واگن مترو، زیرساخت‌ها و ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی در تهران و تأمین ناوگان اتوبوس و خودرو برقی از نزدیک آشنا شد.

شهردار تهران در شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا، یکی از شرکت‌های دانش بنیان گروه مپنا با فعالیت های این شرکت که در زمینه‌ی توسعه و ساخت زیرساخت‌های شارژ خودروهای برقی سواری، کار و تجاری، توسعه و ساخت پیشرانه الکتریکی انواع خودروهای برقی سواری، کار و تجاری، و تنها شرکت ارائه دهنده زنجیره‌ی کامل تامین صنعت برقی‌سازی در منطقه‌ی خاورمیانه و غرب آسیاست، آشنا شد.
ایشان و هیات همراه با حضور در مراکز توسعه خودرو برقی و زیرساخت ها، BESS صنعتی و خط تولید بردهای الکترونیک در جریان محصولات بومی‌سازی و کسب دانش فنی طراحی و تجاری‌سازی محصولات طراحی شده قرار گرفت و از محصولات متنوع این شرکت که بر برقی‌سازی، دیجیتال‌سازی، اتوماسیون، کنترل فرایند و هوشمندسازی و ورود به حوزه اینترنت اشیا متمرکز می باشند، قرار گرفت.

در ادامه دکتر زاکانی از ایستگاه های شارژ خورشیدی و شارژ پانتوگراف اتوبوس برقی شرکت مکو با بازدید به عمل آورد و با نحوه عملکرد آن ها که باعث کاهش آلودگی هوای کلان‌شهرهای کشور ایران خواهند شد آشنا شد.
این دیدار در راستای عملیاتی شدن تفاهم‌نامه‌ای که میان شهرداری تهران و گروه مپنا با هدف کاهش آلودگی هوای کلانشهر تهران از طریق توسعه حمل و نقل عمومی و پاک منعقد شده بود، صورت گرفت.
شهردار تهران در پایان این بازدید ضمن تاکید بر توان قابل تحسین متخصصان ایرانی و داخلی‌سازی محصولات صنعتی در گروه مپنا، اظهار امیدواری کرد که توسعه همکاری‌های مشترک دو مجموعه در آینده موجب ارائه خدمات حمل و نقلی پاک و مطمئن به شهروندان پایتخت شود.

لازم به ذکر است هم اکنون اتوبوس تولیدی مشترک مکو و عقاب به نام شتاب در حال حرکت در ناوگان اتوبوسرانی کشور می باشد و به طور حتم کمک بزرگی به کاهش الودگی هوا و ارائه سفری توام با ارامش به شهروندان محترم ایرانی، خواهد نمود.
در حال حاضر خطوط مترو پایتخت از RTUهای بومی‌سازی شده شرکت مکو استفاده می کنند که بردهای الکترونیک آن در داخل این شرکت طراحی و تولید می شوند.
توسعه‌ی پلتفرم داده‌کاوی مپنا مایند شرکت مکو، برای متخصصین و مدیران این امکان را به وجود می آورد که از تمام نقاط ایران، بتوانند رویدادها و تجهیزات ناوگان حمل و نقل را از راه دور مورد بررسی و نظارت قرار دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟