به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

پروژه دیسپاچینگ ملی، شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا در مسیر توسعه

افزایش تعداد مراکز برق‌‌ های منطقه‌‌ ای در سال‌‌ های اخیر از ۸ به ۱۶ مرکز، علاوه‌‌ بر ضرورت احداث مراکز جدید دیسپاچینگ، نیاز نوسازی و به‌‌ روزرسانی مراکز موجود نیز احساس شد. باتوجه به ماموریت پروژه ملی دیسپاچینگ، نصب و راه اندازی تجهیزات RTU و تله متری توسط شرکت مکو در بیش از ۴۵۰ پست انتقال و نیروگاهی کشور و همچنین طراحی و ساخت و راه اندازی مراکز کنترل جدید دیسپاچینگ ملی در تهران، زنجان و اصفهان در دست اقدام قرار گرفت.

همچنین نصب و راه اندازی تمامی RTU ها در مناطق مختلف، تحت نظارت برق‌‌ های منطقه‌‌ ای انجام شد که تحویل‌‌ گیرنده نهایی این پایانه‌‌ ها نمایندگان برق‌‌ های منطقه‌‌ ای هستند. در این راستا طبق تعهد مرکز پست و دیسپاچینگ، ۴ دوره‌‌ آموزشی برای تمامی ۱۶ مرکز برق منطقه‌‌ ای در سراسر کشور در حال برگزاری است. طی این کلاس‌‌ ها به درخواست کارفرما و در تاریخ ۸ تیرماه ۱۴۰۱ از شرکت مکو بازدید شد. این بازدید از سالن‌‌ های تولید و تست، BESS، MAPCS، آزمایشگاه پست و دیسپاچینگ، SMT، آزمایشگاه الکترونیک قدرت و مرکز پایش وضعیت انجام شد.

با توجه به قراردادهای تعمیرات و نگهداری در بخش تله متری، مخابرات و مراکز اسکادا و همچنین وجود زیرساخت‌‌ ها و توانایی‌‌ ها و نیروی انسانی موجود، پیش‌‌ بینی می‌‌ شود مرکز پست و دیسپاچینگ شرکت مکو بتواند مجری طرح‌‌ های تعمیرات و نگهداری ۳ الی ۴ منطقه برقی کشور در سطوح انتقال و فوق توزیع باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟