به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

حضور مدیر عامل شرکت مکو در کنفرانس بین‌المللی بهینه‌سازی و بهره‌وری انرژی ایران

کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی بهینه‌سازی و بهره‌وری انرژی ایران در تاریخ ۲۹ و ۳۰ مردادماه ۱۴۰۱ با هدف بررسی ابعاد مختلف بهره‌وری انرژی (برق، حرارت، سوخت و خوراک) در کشور در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار ‌شد.
با توجه به لزوم ایجاد اجماع میان آحاد جامعه و نهادهای مختلف ذی‌نفع و تصمیم‌گیر، انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر ایران و انجمن مدیریت مصرف انرژی با مشارکت سیاست‌گذاران، فعالان اجرایی و صنعتی، شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشگاهیان و پژوهشگران علمی اقدام به برگزاری کنفرانس بین‌المللی بهره‌وری و بهینه‌سازی انرژی ایران نمودند.
در پنل تخصصی ارتقای بهره‌وری و بهینه‌سازی انرژی در بخش حمل‌ونقل – حمل‌ونقل برقی، دکتر رفان، مدیر عامل شرکت مکو و مدیر پنل؛ یکی از راهکارهای کاهش مصرف انرژی را برقی‌سازی و استفاده از خودروهای برقی دانست و قیمت خودرو برقی را به عنوان یکی از چالش‌های مهم در مسیر تحقق حمل‌ونقل برقی برشمرد که دولت و حاکمیت باید در رفع آن فکر کند.
مدیر عامل شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو)، تخصیص یارانه تشویقی به خودروهای برقی و حمایت جدی وزارت کشور و شهرداری‌ها برای احداث ایستگاه‌های شارژ و زیرساخت‌ها را، یکی از راه حل‌های پیشنهادی برای برداشتن موانع تحقق این مهم اعلام کرد.
در ادامه دکتر فیروزی، مدیر گروه انرژی‌های نو مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، تکرار و استمرار موفقیت‌های کوچک را برای رسیدن به مدل توسعه مستقل، ضروری دانست.
سپس دکتر زینی، مدیر حوزه برقی‌سازی ستاد حمل‌ونقل معاونت فناوری ریاست جمهوری گفت: در دوران کرونا ما شاهد کاهش تولید اکثر خودرو سازهای جهان بودیم. اما نکته قابل توجه از افزایش آمار فروش تولیدکنندگان خودرو برقی در همین دوره حکایت می‌کند.
مهندس مدقق، مدیر کل دفتر هوشمندسازی و فناوری‌های نوین توانیر نیز گفت: بگذاریم فناوری به همان شکلی که در دنیا در حال گسترش است وارد کشور شود و درکنار آن انتقال دانش فنی را هم داشته باشیم.
مهندس یوسف پور، مدیر کل کسب‌وکار سازمانی شرکت ایرانسل هم نزدیک شدن صنایع مختلف به یکدیگر و ایجاد هم‌افزایی آن‌ها با زیرساخت پلتفرمی را یکی دیگر از راه حل‌های کاهش مصرف انرژی معرفی کرد.
در ادامه مهندس فرنیا، معاون مهندسی شرکت زامیاد از اهمیت و لزوم فرهنگ سازی در لایه نخبگان کشور برای ایجاد فرهنگ عمومی به منظور نشان دادن بهبود مصرف سوخت، سیر انرژی و آینده تولید، توزیع و مصرف انرژی و توجه به اثرات مهم برقی‌سازی صحبت کرد.
در حاشیه این کنفرانس، شرکت‌های توانمند و دانش‌بنیان داخلی نیز در نمایشگاه جانبی به ارائه دستاوردهای خود پرداختند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟