به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

معاون وزیر راه و شهرسازی از مکو بازدید کرد

معاون وزیر راه و شهرسازی، روز چهارشنبه دوم شهریور ۱۴۰۱ طی نشستی با فعالیت‌ها و دستاوردهای شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) آشنا شد.
سید میعاد صالحی، معاون وزیر راه و شهرسازی، رئیس هیئت ‌مدیره و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در بازدید از شرکت مکو به مرکز خودرو برقی، BESS صنعتی و مرکز پایش وضعیت نیروگاهی نیز رفت و با مجموعه فعالیت‌های شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل آشنا شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در همراهی با دکتر عباس علی‌آبادی، مدیرعامل گروه مپنا با توانمندی‌های این مجموعه دانش بنیان در حوزه‌های تجهیزات نیروگاهی، محصولات صنعتی تولید شده در مپنا، توسعه خطوط مترو در سراسر کشور، تأمین ناوگان ریلی، لوکوموتیو و واگن قطار، زیرساخت‌ها و ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی و تأمین ناوگان اتوبوس و خودرو برقی از نزدیک آشنا شد.

در ابتدای این نشست، دکتر محمد حسین رفان، مدیرعامل شرکت مکو با ارائه ویدئوی کوتاهی از فعالیت‌های این شرکت، به تشریح مهم‌ترین دستاوردهای اخیر این شرکت پرداخت. وی درخصوص زیرساخت‌های ناوگان حمل و نقل برقی در کشور صحبت کرد و مدیر عامل شرکت راه‌آهن نیز با ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی و تأمین ناوگان اتوبوس و خودرو برقی از نزدیک آشنا شد.
دکتر صالحی پس از بازدید از شرکت مکو اظهار داشت: خوشبختانه فناوری‌های برقی و دیجیتال‌سازی در مپنا رو به توسعه است و استفاده از حمل و نقل برقی امتیازات زیادی برای ما در کشور دارد، از جمله تنوع بخشی به منابع انرژی و راندمان بالا.

وی همچنین ضمن تاکید بر ظرفیت‌های عظیم و ارزشمند گروه مپنا، تشریک مساعی میان راه آهن جمهوری اسلامی ایران و گروه مپنا را برای برداشتن گام‌های بلند و عملی در مسیر توسعه هرچه بیشتر صنعت حمل و نقل ریلی کشور، مثبت ارزیابی کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟