به شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) خوش آمدید.

راه‌اندازی و سنکرون اولین واحد نیروگاهی مقیاس متوسط ایران در زاهدان با همت متخصصان شرکت مکو

نخستین واحد نیروگاهی مقیاس متوسط پروژه زاهدان با استفاده از دانش و تخصص مهندسان شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو) راه‌اندازی و با موفقیت با شبکه سراسری برق ایران سنکرون شد.
این واحد ۴۲ مگاواتی، اولین واحد از طرح  MGT40 است که جمعاً در هفت واحد و هر کدام به ظرفیت ۴۲ مگا وات برنامه­ ریزی شده است. این هفت واحد، شامل سه واحد در زاهدان و یک واحد در هرکدام از شهرهای جاسک، درود، خاتم و شوش می­شود.  

متخصصان گروه مپنا، در کمتر از سه ماه، فرآیند نصب توربین تا آمادگی برای سنکرون نمودن واحد را انجام داده و در کمتر از ۲۰ روز، دیزل ژنراتور مربوط به این واحد را نیز تامین نمودند که از نظر زمانی رکوردی عالی محسوب می­شود.

همچنین، در راستای ماموریت شرکت مکو، بومی‌سازی تجهیزات اصلی و سامانه‌های کنترلی نیروگاه‌هایی با این مقیاس، برای نخستین بار در ایران، توسط متخصصان این شرکت طراحی و تولید شد. به طوری که امکان نظارت و کنترل­ دقیق برای این واحد نیروگاهی فراهم شده است. این واحد یکصد و هشتاد و سومین واحد ساخته شده توسط گروه مپنا است که با شبکه برق سراسری ایران سنکرون شده و همچنین پنجمین واحد سنکرون شده این شرکت در سال جاری می­باشد.

این واحد نیروگاهی، در استان سیستان و بلوچستان و در کیلومتر ۱۰ جاده زاهدان به گوربند واقع شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top

به کدام یک از گروه ذینفعان تعلق دارید ؟